رفتن به محتوای اصلی

مهد سرمایه
شرکت مهد سرمایه به عنوان شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی در کشور، فعالیت های خود را با هدف ارتقای کیفیت معاملات و رفع نیاز تکنولوژی آموزشی با عرضه به‌روزترین دانش و ابزارهای این رشته در قالب‌های مختلف ارائه می‌کند.

با ما تماس بگیرید

کارشناس فروش : 09330720064
تماس با شرکت : 26703971-021 | 26703965-021
ایمیل شرکت : info@mahdesarmaye.com
آدرس شرکت : تهران ، خیابان پاسداران ، روبروی نگارستان اول ، کوچه اکرمی ، پلاک ۱۲ ، بلوک غربی ، شماره ۳۹
بورس تستر نرم افزاری است که معاملات در بازار فارکس را شبیه سازی می کند.
ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

آنچه که از تاریخ برداشت می شود پایه و اساس پول رایج در بازار های مالی پوند انگلیس بوده است . در دوران قدرت امپراتوری انگلستان ، پوند همان نقشی را داشت که امروزه دلار آمریکا در بازار جهانی دارد. در دهه ۴۰ و در قرن بیستم ، نفوذ سیاسی پوند انگلیس زمانی کمرنگتر شد و از بین رفت که مستعمراتش از کنترل سلطنت انگلستان خارج شد و همچنین با شروع جنگ جهانی دوم اقتصاد آن کشور نیز به شدت تضعیف شد. قبل از اینکه رادیو اختراع شود ، تنها راه ارتباطی بین افراد جهان تنها توسط تلگراف بود که برای اولین بار در سال ۱۸۶۷ با کابل کشی از کف اقیانوس اطلس ارتباط میان دو قاره از این طریق برقرار شد. ارتباط آمریکا و اروپا نیز به همین روش برقرار شد و قیمت سهام از اروپا به آمریکا اعلام می شد.

 

در نظر داشته باشید که پوند انگلیس در زبان عامیانه بازاریان هنوز هم به عنوان کابل شناخته شده می باشد. امروزه پوند انگلیس به معامله گران زیادی نیاز دارد تا برای تجزیه و تحلیل فنی آن و همچنین شناسایی واکنش ها به وقایع بتواند دانش کاملی بدست آورد.

برخی از اطلاعات اساسی

یکی از کشورهایی که به عنوان اقتصاد برجسته جهان شناخته شده است انگلیس می باشد که پرچم دار رهبری جهان با سابقه ی طولانی نیز می باشد. با وجود بحران های سیاسی این کشور که بخاطر خروج از اتحادیه اروپا داشته ولی بانک های ملی کشور های اروپایی همواره به صورت گسترده از پوند انگلیس برای تشکیل ذخایر طلا و ارز استفاده می کنند که عموما سهم پوند ۵ درصد از دارایی های آن کشورها را تشکیل می دهد و دائما نیز در حال رشد می باشد.

همچنین دومین و بزرگترین مرکز مالی جهان که در حال حاضر هنوز هم برخی از قیمت های جهانی در آن تعریف می شود لندن پایتخت انگلیس می باشد. به عنوان نمونه ، قراردادهای تامین طلای فیزیکی از سال ۱۹۱۹ با قیمت های حراج بین بانکی لندن (Gold Fixing) انجام می شد که با به روز شدن سیستم های ارتباط جمعی و همچنین نو آوری های رایانه ای در ارتباطات ، در ۲۰ مارس سال ۲۰۱۵ تنها با حراج الکترونیکی قیمت طلا LBMA جایگزین شد.

اکنون نیز سیستم پولی و اعتباری بازار های اروپا با نرخ Libor که در لندن تعیین می شود هدایت و کنترل می شوند. دلیل اینکه بازار سهام انگلیس جایگزین مناسبی در بازار سهام ایالات متحده آمریکا برای افزایش سرمایه باقی مانده است ، بخاطر قوانین Libor بهتر و محکم تر و هزینه های بسیار مناسب و کمتر برای قرار دادهای اوراق بهادر در بورس می باشد. با اطمینان خواهیم گفت که GNP مقام سوم را بعد از دلار و یورو در گردش های مالی جهان به خود اختصاص داده است . در بازار بین المللی ارز عملیاتی که با جفت ارز GBP/USD انجام می شود تا ۱۷ درصد از کل حجم معاملات در این بازار را تشکیل می دهد.

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

GBP جایگاه ویژه ای در طول تاریخ صندوق های تامین ارزی دارد. انگلستان در سال ۱۹۹۰ به ساز و کار نظارتی که در اروپا وضع شده بود پیوست ، با وضع این قوانین قرار بود نوسانات خارجی را کاهش دهند و این مسیر را برای یک واحد پولی جدید اروپایی آماده نماید. بنابراین این سیستم برای انگلیس بدون منفعت و سود شناخته شد و برای مهار رکود اقتصادی که دچار آن شده بود بانک انگلستان Bank of England یا همان BOE مجبور شد بودجه زیادی را در هزینه اقتصاد کشورش بنماید. تلاش برای پایین نگه داشتن نرخ های اعلام شده بی فایده بود و دلالان در سطح بین المللی به فرصت خوبی برای دلالی خود رسیده بودند و از سقوط پول سلطنتی سود بدست می آوردند این قضیه را می توانید با خواندن کتاب ، داستان میلیاردر معروف جورج سورس بهتر درک نمایید.

پوند انگلیس پس از نجات از سقوطی که در پیش گرفته بود ، استقلال خود را در اتحادیه اروپا حفظ کرد. به هر صورت نوسانات GBP بسیار زیاد است و حدس و گمان برای پیش بینی آن بسیار سخت و دشوار می باشد و استفاده از آن در دوره های آموزشی برای مبتدیان اصلا توصیه نمی شود. با این وجود ، هدف هر معامله گر حرفه ای ، انجام معاملات حرفه ای می باشد و پوند هم باید به عنوان یک شریک قابل اطمینان برای معامله گران حرفه ای ها تبدیل شود.

بیایید نگاهی دقیق تری به ویژگی های تحلیل بنیادی بیندازیم

استقلال سیاست مالی انگلیس از اتحادیه اروپا ، پوند را به یک دارایی پایدار و قابل اطمینان تر تبدیل کرد. با این وجود مدت ها قبل از آن ، ایده خروج از اتحادیه اروپا این ارز را از نظر سیاسی تضعیف کرد بود و همچنین عوامل داخلی را که بر نرخ پوند تاثیر گذار است را نیز باید در نظر گرفت. اقدامات بانک انگلستان یک عامل اساسی و قوی برای حفظ ارزش پوند به حساب می آمد سیاست های مالی بانک مرکزی انگلستان کاملا شفاف و با هدف حفظ تورم چیزی در حدود ۲ در صد بود ، این مداخلات بانک مرکزی انگلستان عموما واکنش ضعیفی را ایجاد می کرد زیرا هم سیاستمداران و هم اعضای کمیته سیاست های پولی بازار را از قبل آماده می دیدند.

داده های نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس هر ماه منتشر می شد که در صورت عدم تغییر نرخ ، بانک هیچ نظری نمی داد و اگر بانک نرخ بهره را تغییر می داد کمیته بیانیه خاصی ارائه می نمود که برای ارائه اطلاعات در مورد اقدامات احتمالی بعدی بانک انگلیس جالب بود.

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

شاخص ها در فعالیت تجاری

آن چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار است شاخص قیمت مصرف کننده می باشد که به صورت ماهیانه توسط سرویس آمار ملی منتشر می شود این یک نوع کمیته سیاست مالی است که برای تصمیم گیری در تغییر قیمت هدف گذاری می کند. شاخص های قیمت تولید کننده و همچنین شاخص های تجاری در بخش خدمات و تولید و ساخت تنها در صورتی که انحراف شدیدی نسبت به آنچه که پیش بینی شده بود، نرخ ارز را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهند.

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

شاخص های تولید ناخالص ملی داخلی و خرده فروشی

این گروه معمولا تولید ناخالص داخلی سه ماهه را شامل می شود ( اولیه ، اصلاح شده و در آخر نهایی شده ) ، و همچنین شامل خرده فروشی و شاخص مدیران عرضه در تولید خدمات می باشد. تاثیری که تولید ناخالص بر نرخ ارز می گذارد معمولا از قیمت بازار عقب افتاه تر می باشد که هرچه سریعتر تولید و خدمات توسعه پیدا نماید و همچنین تقاضای داخلی نیز بیشتر باشد ، اقتصاد آن کشور قویتر خواهد بود. در هر صورت برای پیش بینی بهتر ، استفاده از شاخص هایی که مطابق با الگوی چرخه باشند توصیه می شود و یا از اطلاعاتی که از چند ماه قبل در نظر سنجی اعتماد مصرف کننده که به صورت ماهانه از خرده فروشی ها منتشر می شود استفاده گردد.

اشتغال و بیکاری

داده ها و اطلاعاتی که به صورت ماهانه از اشتغال و بیکاری منتشر می شوند نشان از افزایش بیکاری دارد. افزایش نرخ بیکاری معنای خوبی ندارد و در حقیقت به معنای بدتر شدن اقتصاد و به احتمال خیلی زیاد پایین آمدن نرخ ها توسط بانک سلطنتی انگلیس (BOE) است ، و این موضوع یعنی یک فاکتور منفی برای اقتصاد این کشور و همچنین یک فاکتور منفی برای پوند.

تراز تجاری و پرداختی

اطلاعات مربوط به تراز تجاری ماهانه و مانده پرداخت هر سه ماه یک بار منتشر می شود و این موضوع را باید به عنوان یک اصل در نظر داشت که ، در کل برای محاسبات آماری یک خط تعادل پیش بینی و تعریف می شود اگر از خط تعادل پیش بینی شده بالاتر رود منجر به بالارفتن و رشد ارزش پوند خواهد شد و اگر رو به پایین حرکت کند ، منجر به سقوط و پایین آمدن ارزش آن خواهد شد.

بدهی عمومی

برای اقتصاد انگلیس بدهی عمومی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد زیرا اکنون روند رشد در اقتصاد انگلیس ادامه دارد. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که خطرات سرمایه گذاری در این کشور در حال افزایش است ، این خطرات برای ارزش پوند مضر می باشد. در ارتباط با روند Brexit ، هرچه بدهی عمومی در آن بیشتر باشد در نتیجه بدهکاری بانک نیز بیشتر خواهد شد و بدهی عمومی نیز بالا خواهد رفت در نهایت بخاطر ارزش پول خطر بیشتر خواهد شد بنا بر این هرچه بدهی عمومی افزایش یابد به همان نسبت خطر در آن نیز افزایش می یابد و برای جذب سرمایه گذاران به واحد پولی همان پول فیزیکی و قابل دسترس مورد نیاز خواهد.

Brexit

تمرکز اصلی Brexit بر تشدید سیاست های پولی و افزایش نرخ بهره ای می باشد که در خصوص بانک سلطنتی انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا برای جلوگیری از تورم بیش از اندازه نظارت ویژه و مستمری داشت. این موضوع به این معنی است که تصمیمات نهایی که درباره Brexit گرفته خواهد شد و همچنین عمومی کردن اطلاعات آن می تواند هر الگویی را در تجزیه و تحلیل از بین ببرد. خروج انگلیس از معاملات تجاری در اتحادیه اروپا و همچنین از دست دادن امتیاز تسویه حساب با واحد پول مشترک اتحادیه یعنی یورو ، ضربه بزرگ و جدی بر اقتصاد انگلیس به ویژه پوند را در پی داشت. در هر صورت برای بهبود اوضاع مذاکراتی در مورد Brexit در حال انجام است ولی همچنان معامله با پوند بسیار خطرناک در نظر گرفته خواهد شد.

ویژگی های تجزیه و تحلیل فنی

یک ایده خیلی مهم برای پوند این بود که همراه با یورو در یک بنیاد مشترک در حرکت باشد. پوند با نوسانات شدید شناخته شده می شود که به مدیریت سرسختانه و مدام نیازمند است. در حال حاضر پوند به حرکات دلار وابستگی دارد که با اخبار آمریکا ارزش آن سنجیده می شود و ارزش گذاری می شود. به دلیل آن که اخبار انگلستان همراه با شکافهای اطلاعاتی است بنابراین نتیجه ای که از آن حاصل می شود ، عقب گرد شدید در جفت ارزهای GBP / USD می باشد. این موضوع را در نظر داشته باشد که بیشترین حجم نقدینگی بازار را در جفت ارز های GBP / USD می توان یافت که حجم معاملات انجام شده در طول روز آن را نشان می دهد و اثبات خواهد کرد.

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

با این وجود چندین بار در ماه ، منافع تجاری انگلیس در منطقه آسیا باعث ایجاد واکنش به دارایی های آسیایی در هنگام انتشار آمار و اخبار انگلیس می شود. این حجم معاملات نیز توسط بانک سلطنتی انگلیس و بانک مرکزی اروپایی انجام می شود و جفت ارز GBP / USD به طور فعال و قوی برای انجام مبادلات و معاملات مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر به دلیل نرخ بهره پایین تجارت و معاملات با آن به صورت گسترده انجام نمی شود. استراتژی هایی که برای معاملات در آن پیشنهاد می شود روند کوتاه مدت و میان مدت و اسکالپینگ روزانه می باشد. تکنیک های تجزیه و تحلیل توسط اندیکاتور ها روی سطوح قدرتمند ، به دلیل آن که عموما سیگنال های اشتباه می دهد استفاده از آن بسیار خطرناک است.

همبستگی و نرخ متقابل

جفت ارز هایی که یک طرف آنها GBP می باشد و طرف دیگر آن ارزهای AUD و NZD و JPY و EUR و CHF می باشد ، ارتباط و یا همبستگی زیادی میان آن ها می باشد. از چنین جفت ازهایی برای معامله در کانالها پیشنهاد می شود. همچنین انجام یک تحلیل بنیادی پر قدرت برای این جفت ارزها موجب پیش بینی و پیداکردن درست روند آن خواهد شد.

ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟ ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟ ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟ ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟ ارزش GPB واحد پول سلطنتی انگلیس به چه اندازه است ؟

 

برگشت به بالا