رفتن به محتوای اصلی

مهد سرمایه
شرکت مهد سرمایه به عنوان شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی در کشور، فعالیت های خود را با هدف ارتقای کیفیت معاملات و رفع نیاز تکنولوژی آموزشی با عرضه به‌روزترین دانش و ابزارهای این رشته در قالب‌های مختلف ارائه می‌کند.

با ما تماس بگیرید

کارشناس فروش : 09330720064
تماس با شرکت : 26703971-021 | 26703965-021
ایمیل شرکت : info@mahdesarmaye.com
آدرس شرکت : تهران ، خیابان پاسداران ، روبروی نگارستان اول ، کوچه اکرمی ، پلاک ۱۲ ، بلوک غربی ، شماره ۳۹
بورس تستر نرم افزاری است که معاملات در بازار فارکس را شبیه سازی می کند.
نظم معامله گر: به عنوان یک دوست و همراه، یا به عنوان یک دشمن؟

نظم معامله گر: به عنوان یک دوست و همراه، یا به عنوان یک دشمن؟

معمولاً مفهوم «نظم و انضباط» به معنای اجرای اجباری ، اصول و قوانین سختگیرانه را در نظر خواهد آورد. بازار مالی مدرن یک الگوی ریاضی چند فاکتوری است که در زمان توزیع می شود و همراه با بینش عمیق و روانشناسی نیز ترکیب می شود.

این بدان معنی است که درک دقیق شرایط بازار و معاملات توسط این قوانین باید در هر معامله نتیجه مثبتی را برای معامله گر فراهم بیاورد.

این مقاله می تواند برای چه کسانی مفید باشد؟

خواندن این مقاله برای همه کسانی که می خواهند همواره از پول و سرمایه خود در مقابل خطراتی که این بازار بدنبال خواهد داشت محافظت نمایند، اجباری است.

نظم معامله گر ، باید مانند نظم عادی روزانه خود باشد و همچنین شامل یک سیستم منظم و کاملی از محاسبات نقاط خطا و اشتباه در نظر گرفته شده باشد.

به طور سنتی منفی ترین عامل برای یک معامله گر، ضرر مالی است و در مرحله بعدی اصول روانشناختی مانند از دست دادن سلامتی و یا اعتماد به نفس و سایر مشکلات جسمی، فکری و روانی که موجب آسیب رساندن روانشناختی به معامله گر خواهد شد.

سه عامل اصلی برای داشتن استراتژی بقا در بازار مالی وجود دارد : مدیریت پول ، کنترل خود و شرایط بهینه برای تجارت. نقض هر یک از این اصول منجر به فاجعه بزرگ خواهد شود.

نظم مالی معامله گر

درباره مدیریت سرمایه صحبت های بسیار زیادی بیان شده و مطالب زیادی نیز نوشته شده است که در آن ها خیلی از این موارد را نشان و خیلی های دیگر از این موارد را بصورت هشدار بیان نموده اند، اما در واقعیت کمتر از ۱۰% از معامله گران از آن استفاده می نمایند که این فقط درصد کمی از آمار بازیکنانی است که در واقع از این بازار سود می برند. مدیریت ناکارآمد و نادرست روی پول دلیل اصلی از دست دادن سرمایه معامله گران می باشد و حتی معامله گران باتجربه و باهوش نیز در تحلیل های فنی خود گرفتار این موضوع (نداشتن مدیریت سرمایه) می شوند.

آیا می خواهید پول بدست بیاورید؟ پس آماده باشید تا از قوانین زیر پیروی نمایید:

 • حجم هر معامله باید حساب شده و درست باشد نه تنها برای واریز وجه برای معامله ، بلکه برای شخص خود معامله گر نیز باید محاسبه شده باشد. در غیر این صورت اگر مقدار معاملات از سطح «احساسی» یک معامله گر فراتر رود در این حالت در هر نقطه از ضرر فعلی ، تمایل هراس انگیزی برای بستن موقعیت را برای او ایجاد خواهد کرد. میزان حجم را باید جوری تنظیم کنید که درآمد خود را به صورت نتایج پایداری کسب نمایید!
 • استفاده از تعداد معاملات بهینه شده در هر دوره: هنگامی که در یک معامله اندازه ی سود و یا حداکثر ضرر مجاز آن از قبل برنامه ریزی و مشخص شده به محض دریافت سود یا ضرر مشخص شده باید معامله در آن نقطه متوقف شود.
 • کنترل دقیق ریسک در هر معامله: بدون در نظر گرفتن دو سطح اجباری StopLoss و TakeProftوارد معامله نشوید.
 • نظارت دائمی بر روی سپرده مالی (deposit) و در نظر گرفتن StopLoss به طور کلی برای دوره ها و معاملاتی هر فردی لازم و ضروری است.
 • بهتر است فقط در یک دوره پایدار معاملات انجام شوند که در آن بازار با ثبات تر می باشد و در زمان عدم اطمینان از ثبات بازار ، نباید معاملات جدیدی باز شود و معاملاتی که از قبل باز شده بود را کاملاً کنترل می نماییم.
 • از روش Partial profit-taking به عنوان یک روش مفید برای کنترل ضرر و زیان استفاده می نماییم.
 • امتناع کردن در مورد استفاده از روشهای خطرناک معاملاتی مانند مارتینگل ، میانگین زیان و غیره.

فقط پس از کسب تجربه کافی در استراتژی معاملاتی خود می توانید برای این کارها اقدام نمایید :برای مثال ، تاکتیک های حرفه ای hedging ، riskier assets  که بینش و تحلیل بنیادی پیچیده را نیز شامل می شود. اما حتی در آن صورت رعایت سختگیرانه مدیریت سرمایه نیز اجباری می باشد. این موضوع نه تنها به شما در سپرده معاملاتی (deposit) ، بلکه در آرامش اعصاب و احساسات شما نیز کمک بسیار خوبی می نماید.

نظم روانشناسی معامله گر

در نظر داشته باشید که در درجه اول به دلیل وجود عامل انسانی ، هیچ یک از استراتژی ها ، حتی موثر ترین آنها در معاملات نمی توانند بدون ضرر باشند. امروزه مشتریانی که به صورت سنتی معاملات خود را انجام می دهند از جمله معامله گران بازنده این بازار محسوب می شوند که معاملات ضررده برای خود می سازند.

مهمترین عامل موفقیت در معاملات، انضباط احساسی است. اگر مهمترین عامل حضور ذهن بود، قاعدتا افراد بیشتری از این بازار درآمد کسب می کردند.(ویکتور اسپراندو )

به طور کلی ، وضعیت روانی معامله گر از سه حالت برخوردار است: مشکل خود ستایی ، وحشت و خود فریبی که معامله گر نیز از آن رنج زیادی می برد.

خود ستایی و جاه طلبی های نامعقول با دریافت اولین ضرر در معاملات به سرعت از بین خواهد رفت و هیچ درمان موثرتری برای این بیماری وجود نخواهد داشت. با این حال ، معامله گران موفق سطح مطلوبی از آن را برای خود حفظ می کنند که این موضوع باعث ایجاد انگیزه عالی برای توسعه مداوم معاملات است.

وجود وحشت بستگی به ثبات معامله گر دارد و اغلب اوقات با یکی از این سه روش اصلاح خواهد شد : توقف موقت معاملات ، افزایش معاملات یا خروج نهایی از بازار.

مشکل خود فریبی به سادگی حل می شود : معامله گر نباید به خودش دروغ بگوید و باید در هر معامله نظم و انضباط را رعایت نماید. برای مثال اگر شخصی مخفیانه از سیگار مورد علاقه خود استفاده می نمایید، اما در عین حال ادعا می کند که سیگار خود را ترک نموده است، بنابراین هرگز از یک عادت بد خلاص نخواهد شد.

اگر یاد بگیرید که چگونه ضرر های فعلی را به عنوان یک نوع احتمال آماری در نظر بگیرید ، در آینده این قدرت را خواهید داشت که تجزیه و تحلیل کاملی از اقدامات خود را نیز انجام دهید ، استراتژی معاملاتی خود را تنظیم نمایید و زیان های احتمالی را نیز کاهش دهید.

حتی عدم رعایت این نظم و انضباط در زندگی روزمره یک معامله گر نیز بر تصمیمات معاملاتی او تأثیر منفی خواهد گذاشت، بنابراین یک معامله گر باید سطح خود کنترلی خود و خانواده را از جمله: هزینه ها ، وعده ها ، عادت ها ، سبک کاری را افزایش دهد. این موضوع روان و افکار شخص را به حالت متعادل تری نزدیک می کند و توانایی معاملات بهتر و دقیق تر روی سیستم معاملاتی را تقویت خواهد کرد. بنابراین در ادامه مطالب مرحله بعدی را نیز از دست ندهید.

نظم خانوادگی معامله گر

تصور اکثر تازه وارد ها به بازار های مالی این است که تجارت را فرصتی برای کسب درآمد سریع و راحت می دانند، بنابراین به جای یک هدف بزرگ و تمام عیار ، مثل قمار باز ها دنبال سود حاصل از برنده شدن می باشند.

علاج چنین مشکلی بسیار ساده است: بدون در نظر گرفتن تجربه و اندازه سرمایه اولیه، این نوع کار (معامله گری) را باید به عنوان یک گردش کاری موثر دانست و آن را سازماندهی نمود و این موضوع بدان معنی است که :

 • معامله گری را به عنوان یک شغل مستقل در نظر بگیرید و اگر به آن وارد شده اید ساده از کنار آن نگذرید. معامله گری صرفاً یک شغل فردی است، بنابراین باید خودتان بهترین و راحت ترین شرایط را برای خود ایجاد نمایید.
 • یک معامله گر باید به این توانایی رسیده باشد که حداکثر راحتی فکری و روانی را برای خودش ایجاد نماید. با صرف نظر از اینکه شاید ممکن است محل کار او در یک دفتر بزرگ و یا در خانه باشد، باید تمام عواملی را که موجب حواس پرتی معامله گر از بازارهای مالی می شوند از جمله عوامل عمومی یا اخبار روزانه و یا عوامل شخصی و خانوادگی را کنار بگذارد. یک معامله گر برنامه کاری خیلی خاص و سختی ندارد این واقعیت نباید روش روزمره زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد بطوری که در زندگی عادی او درگیری و دردسر ایجاد کند.
 • نکته بدون قید و شرط نظم خانوادگی معامله گر این است که، این نظم باید به صورت یک طرح کلی تجاری تبدیل شود و نتیجه اجرای آن باید باعث تحریک معامله گر شود تا دائما و به طور فعال در بازار بماند و فعالیت نماید.
 • هر معامله گر باید این توانایی را داشته باشد که معاملات و رفتار معاملاتی و وضعیت فکری و روحی و روانی خود را تجزیه و تحلیل کند، البته با صرف نظر کردن از نتیجه عملیات معاملاتی خود. بنابراین هر معامله گر باید به هر شکلی یک دفترچه خاطرات معامله گری برای خود ایجاد نماید که در آن اطلاعاتی شامل: سوابق کاری ، گزارش روزانه معاملاتی ، دستور العمل های معاملاتی ، موجود باشد و این اطلاعات را برای خود نگهداری نماید.

یا چیزی بنویسید که ارزش خواندن داشته باشد یا کاری را انجام دهید که ارزش نوشتن داشته باشد. (بنجامین فرانکلین)

در هر صورت ، اگر شما فکر می کنید که آماده معاملات مستقل هستید ، پس مشکل ورود به این موضوع چه خواهد بود؟

نظم معامله گر به عنوان روشی برای خودسازی

بازار های مالی همیشه به عنوان یک ریسک مطلق شناخته شده است. حتی اگر با دقت لازم محاسبات خود را انجام داده باشید و از نظر فنی کاملا توجیه شده باشید ، همیشه خطر ضرر وجود خواهد داشت و معامله گر باید این موضوع را به عنوان یک حقیقت اساسی بپذیرید که این واقعیت بخشی از معاملات شما را در ضرر فرو خواهد برد و بنابراین بخشی از معاملات بی فایده خواهد بود.

به طور مداوم عوامل تصادفی بسیاری در این بازار پیش می آید که به معامله گر نیز فشار زیادی وارد می کند ، اما تسلط و کنترل فکری و روانی معامله گر نباید به ترس از معامله تبدیل شود و همچنین پایداری بی دلیل در بازار نیز نباید به لجبازی تبدیل شود.

به این موضوع به این صورت نیز نگاه کنید که تا زمانی که معامله گر وارد یک معامله نشود و یک معامله را باز نکند ، هرگز نمیتواند صحت عملکرد خود را بررسی نماید و از طرف دیگر انتظار مداوم برای یک شانس بهتر و مطمئن تر برای ورود به معامله، درآمد معامله گر را به تعویق می اندازد و کاهش می دهد. به طور كامل و دقیق نمی توان گفت که در هر کاری به جز تجارت در بازار مالی ، هیچ خطری و یا حداقل خطر کمتری در آن باشد و اندازه ی آن خطر نیز معلوم نخواهد بود. به این موضوع فکر کنید که بدون تجارت و بدون درآمد چه باید کرد.

اگر سیستم معاملاتی شما ، به شما این اجازه را می دهد که تجزیه و تحلیل خود را بیش از حد پیچیده نکنید ، از نقطه ورود به معامله به هیچ وجه صرف نظر نکنید. در نظر داشته باشید که بازار نسبت به حرکات و رفتار شما کاملا بی تفاوت است و هر جا که بخواهد و اراده کند می رود و همیشه این جریان درست خواهد بود و این موضوع بسیار ساده میتواند برای کسانی که خارج از قوانین عمل می کنند مجازات سرسختی را در نظر بگیرد.

یک انگیزه عالی برای ادامه تجارت می تواند این موضوع باشد که هر روز حداقل یک مقدار سود کم از معاملات خود داشته باشید. این سود به عنوان تأیید برای تصمیم صحیح شما خواهد بود که می تواند بسیار موثرتر از نتیجه هر مجازات مالی برای شما عمل نماید.

و نتیجه نهایی؟

از همان لحظه ای که معامله ای باز می شود، نتیجه روز معاملاتی سپری شده توسط رفتار معامله گر تعیین می شود. برای این منظور معامله گر لازم است یک دستورالعمل شخصی تهیه نماید و روز خود را با مطالعه آن شروع نماید. با به دست آوردن تجربه لازم و کافی، نظم معامله گر نیز باید قبل از هر چیز با آگاهی کامل و هوشیاری بیشتر و نه فقط همراه با سفت و سخت گیری های بی اندازه باشد.

بدون آمادگی کامل وارد این بازار نشوید و برای کسب مهارت، ضرر های بزرگ را تجربه نکنید. شما همیشه باید قادر به تجزیه و تحلیل اشتباهات خود در بازار مالی باشید و همچنین شما باید قادر به بازگشت دوباره برای انجام معامله خود باشید. اگر نظم معامله گر، به یک حالت خودکار تبدیل شود، سود های اندک به یک درآمد پایدار برای آن در پایان هر روز تبدیل خواهد شد در غیر این صورت باید برای ضرر و زیان آماده شود.

خودتان آن را امتحان کنید

یکی از ارکان اساسی موفقیت در بازار بین المللی روانشناسی معاملات می باشد، بنابراین حتی اگر یک تاجر با تجربه هستید ، نباید یک مشاوره روانشناسی تجارت را رد کنید.

آیا برای کنترل احساسات فکری و روانی خود و آمادگی برای انجام معاملات زنده به فضای بهتر و راحت تری نیاز دارید؟

به سادگی بورس تستر را به صورت رایگان دانلود نمایید. علاوه بر این ، شما می توانید ۱۹ سال اطلاعات تاریخی را به صورت رایگان که به راحتی قابل دانلود مستقیم با نرم افزار نیز می باشد را دریافت نمایید.

برای انجام معاملات صبر داشته باشید ، مهارت های معاملاتی خود را نیز تقویت نمایید ، یاد بگیرید که حساب زنده خود را بدون بستن آن از تله های روانشناختی بیرون بکشید.

برای این نوشته 1,598 نظر ثبت شده است
 1. [url=https://sildenafilztab.online/]sildenafil 25 mg coupon[/url] [url=https://internetpharmacyone.online/]legal online pharmacies in the us[/url] [url=https://sildenafiledtab.online/]generic sildenafil online uk[/url] [url=https://cialisppo.online/]cialis canada price[/url] [url=https://viagraypill.online/]online viagra prescription[/url] [url=https://cialisactive.online/]where to buy generic cialis[/url] [url=https://tadalafilpak.online/]where to buy tadalafil[/url] [url=https://methocarbamolrobaxin.online/]robaxin australia[/url]

 2. [url=https://tadalafilnorx.online/]canadian pharmacy tadalafil 20mg[/url] [url=https://cialisgoal.online/]online pharmacy cialis 20mg[/url] [url=https://viagratabx.online/]where can i buy viagra in canada[/url] [url=https://thebestviagra.online/]buy viagra australia online[/url] [url=https://sildenafilbp.online/]can i buy sildenafil in canada[/url]

 3. [url=http://modafinilwithnorx.com/]order modafinil australia[/url] [url=http://viagralf.com/]generic viagra for sale cheap[/url] [url=http://cialisxforce.com/]cialis tablets[/url] [url=http://ivermectinb.com/]stromectol sales[/url] [url=http://buyviagrawithoutrx.com/]sildenafil citrate 100 mg[/url]

 4. [url=https://antabusexr.online/]anti buse pills[/url] [url=https://esildenafilcitrate.online/]drug prices sildenafil[/url] [url=https://cialisonlineviagra.online/]cheap cialis from india[/url] [url=https://hicialis.online/]cialis 10mg price canada[/url] [url=https://viagracialispills.online/]10mg cialis online[/url] [url=https://sildenafilcaps.online/]sildenafil citrate generic viagra[/url] [url=https://cialisfp.online/]where can i buy cialis in canada[/url]

 5. [url=https://metforminoral.online/]cheapest metformin 500 mg[/url] [url=https://agenericcialis.online/]where to buy cialis over the counter in canada[/url] [url=https://ozzpills.online/]trazodone price in india[/url]

 6. [url=https://tadalafilhow.online/]online tadalafil us[/url] [url=https://cialispmed.online/]cialis 10 mg cost[/url] [url=https://prednisoneorder.online/]purchase prednisone[/url] [url=https://cialisblt.online/]daily cialis[/url] [url=https://forcepharmacy.online/]legitimate online pharmacy usa[/url] [url=https://ivermectinforhumans.online/]stromectol buy uk[/url] [url=https://ivermectinwithoutrx.online/]ivermectin eye drops[/url] [url=https://cialispkg.online/]cheap cialis online from india[/url]

 7. [url=http://ihealthblue.com/]online valtrex prescription[/url] [url=http://doxycyclinem.com/]buy doxycycline 100mg online uk[/url] [url=http://buytadalafilgenericpills.com/]tadalafil 10 mg[/url] [url=http://buycialiswithnorx.com/]buy generic cialis canada online[/url] [url=http://iotapharm.com/]online pharmacy fungal nail[/url]

 8. [url=https://viagrasu.online/]can i buy generic viagra[/url] [url=https://xntablets.online/]ivermectin lice[/url] [url=https://ivermectinacv.online/]stromectol canada[/url] [url=https://cialisopill.online/]cialis order online[/url]

 9. [url=http://viagraemd.com/]men viagra[/url] [url=http://ivermectinv.com/]ivermectin 4[/url] [url=http://modafinilwithnorx.com/]modafinil 2020[/url] [url=http://sildenafilcitratecoupons.com/]sildenafil 50 mg tablet price in india[/url] [url=http://howtobuyivermectin.com/]ivermectin cost uk[/url] [url=http://sildenafilgenericbest.com/]where can i buy viagra over the counter in singapore[/url] [url=http://ivermectinbuyonline.com/]buy ivermectin uk[/url] [url=http://buycialistb.com/]genuine cialis price[/url] [url=http://viagrahim.com/]how much is the cost of viagra[/url] [url=http://wheretobuycialisonline.com/]where can i buy cialis without a prescription[/url]

 10. [url=http://viagradrug.online/]buying viagra in us[/url] [url=http://viagraxl.online/]viagra without presc uk[/url] [url=http://sildenafilxb.online/]sildenafil 120 mg[/url] [url=http://duoviagra.online/]viagra tablet[/url] [url=http://artadalafil.online/]tadalafil price in india[/url] [url=http://onlinesildenafilbuy.online/]cheap sildenafil online no prescription[/url] [url=http://hottadalafil.online/]40 mg tadalafil[/url] [url=http://cialisad.online/]cialis europe online[/url]

 11. [url=http://tadalafilptab.online/]tadalafil tablets 20 mg online india[/url] [url=http://modafinilipharm.online/]cheap modafinil[/url] [url=http://viagramedical.online/]buy real viagra[/url] [url=http://viagraandcialispills.online/]can i buy viagra over the counter in canada[/url] [url=http://viagraicialis.online/]viagra canada order[/url]

 12. [url=https://cialisdnp.online/]how to order cialis pills[/url] [url=https://viagraremm.online/]viagra generic otc[/url] [url=https://furolasix.online/]lasix 2.5 mg[/url] [url=https://viagradbr.online/]purchase viagra no prescription[/url] [url=https://cheapviagraforsale.online/]cheap viagra online canada[/url] [url=https://medustore.online/]quineprox 400[/url] [url=https://sildenafildiscount.online/]sildenafil 100 mg tablet coupon[/url] [url=https://pharmacyoptum.online/]good value pharmacy[/url]

 13. [url=http://isafemeds.online/]ivermectin online[/url] [url=http://viagraipill.online/]generic viagra from india[/url] [url=http://ivermectinpillsotc.online/]ivermectin buy[/url]

 14. [url=https://viagraops.online/]cheap viagra on line[/url] [url=https://viagragd.online/]viagra tablets over the counter[/url] [url=https://viagragif.online/]viagra mastercard[/url] [url=https://a4drugstore.online/]canadadrugpharmacy[/url] [url=https://abviagra.online/]360 viagra[/url] [url=https://ttbbshop.online/]ivermectin 3 mg[/url] [url=https://agsildenafil.online/]cheapest online sildenafil[/url]

 15. [url=http://viagragd.online/]how to use viagra[/url] [url=http://furolasix.online/]over the counter lasix medicine[/url] [url=http://reallevitra.online/]discount levitra canada[/url] [url=http://prednisonechem.online/]where can i buy prednisone without prescription[/url] [url=http://otcialis.online/]cialis pills online[/url]

 16. Індивідуальні консультації. Рейтинг психологов Консультация психолога онлайн.
  Психолог,Психолог онлайн. Консультация Психолога – Профессиональная поддержка.
  Консультация психолога онлайн.
  Психологи онлайн. Цены на услуги и консультации психолога.

 17. Сериал и фильмов о Чернобыль было очень много, все они по-своему интересны. Однако именно американский канал HBO создал действительно интересный. Сериал чернобыль. Новые сериалы смотреть онлайн бесплатно в хорошем.

 18. [url=http://sildenafilonlinesale.online/]order sildenafil canada[/url] [url=http://wellbutrinabupropion.online/]wellbutrin where to buy[/url] [url=http://modafinildrug.online/]how to get modafinil prescription canada[/url] [url=http://icialispills.online/]where can i buy cialis tablets[/url] [url=http://cialisnsr.online/]cialis 20mg for sale[/url] [url=http://sildenafilcitratenx.online/]sildenafil brand name in india[/url] [url=http://sildenafilbm.online/]sildenafil 100mg tablets in india[/url]

 19. [url=https://gnrcialis.online/]cialis prescription prices[/url] [url=https://effimeds.online/]ivermectin 2[/url] [url=https://sildenafilbestbuy.online/]buy sildenafil online[/url] [url=https://tretinoinrx.online/]best tretinoin brand india[/url] [url=https://viagralb.online/]where to buy generic viagra[/url]

 20. [url=http://sildenafilcitrateb.com/]viagra usa[/url] [url=http://ivermectinwithoutprescription.com/]ivermectin cream 1%[/url] [url=http://genericviagrapl.com/]how can i buy viagra online[/url] [url=http://buyviagrawithoutrx.com/]lovegra[/url] [url=http://howtobuyivermectin.com/]ivermectin 1 cream[/url] [url=http://bellatabs.com/]levitra purchase usa[/url] [url=http://sildenafilcitratetablet.com/]buy cheap viagra online[/url] [url=http://ivermectinbuyonline.com/]ivermectin otc[/url] [url=http://buytadalafiloverthecounter.com/]generic tadalafil 40 mg[/url] [url=http://ivermectinv.com/]order stromectol online[/url]

 21. [url=http://sildenafilot.online/]sildenafil 48 tabs 50 mg price[/url] [url=http://axviagra.online/]purchase viagra pills[/url] [url=http://pilldbp.online/]ivermectin buy[/url] [url=http://cytotecnsaid.online/]where can i buy cytotec pills online[/url] [url=http://viagrahtab.online/]purchase viagra tablets[/url] [url=http://ivermectinc19.online/]where to buy ivermectin[/url] [url=http://norxonlinestore.online/]buy zovirax uk[/url]

 22. [url=https://pharmacylewis.online/]canadadrugpharmacy[/url] [url=https://iplusmeds.online/]fluoxetine generic price[/url] [url=https://viagraret.online/]viagra us[/url]

 23. [url=http://buycialistablets.online/]cialis online uk[/url] [url=http://cialisdpill.online/]brand cialis 100mg[/url] [url=http://methocarbamolrobaxin.online/]robaxin v[/url]

 24. [url=http://viagraxd.com/]generic viagra online india[/url] [url=http://dcviagra.com/]viagra discounts[/url] [url=http://sildenafilgpill.com/]sildenafil 25 mg cost[/url] [url=http://ebuyivermectin.com/]ivermectin canada[/url] [url=http://orderwithoutprescription.com/]bupropion cheap generic[/url]

 25. [url=http://avviagra.online/]viagra gel for sale[/url] [url=http://cialisatab.online/]cialis for daily use[/url] [url=http://viagrapoint.online/]generic viagra order online[/url] [url=http://tadalafildrugstore.online/]tadalafil 40 mg online[/url] [url=http://buyviagratb.online/]buy viagra online fast delivery[/url] [url=http://sildenafilc.online/]sildenafil price 20mg[/url]

 26. [url=https://cialissave.online/]cialis tablets 20mg australia[/url] [url=https://viagragif.online/]how to buy viagra cheap[/url] [url=https://gnrcialis.online/]how can i get cialis over the counter[/url] [url=https://mailpharmacyrx.online/]canadadrugpharmacy com[/url] [url=https://viagrawithnoprescription.online/]order viagra online australia[/url] [url=https://buytadalafilpills.online/]tadalafil 20mg india price[/url] [url=https://effsildenafil.online/]sildenafil prescription cost[/url]

 27. [url=http://bestcialispills.com/]chewable ed[/url] [url=http://buyviagramedication.com/]where to buy viagra online australia[/url] [url=http://sildenafilqtab.com/]order viagra cheap[/url] [url=http://bestpillshop.com/]synthroid 0.137[/url] [url=http://genericviagrabuying.com/]genuine viagra for sale[/url]

 28. [url=http://metformingl.online/]buy cheap metformin online[/url] [url=http://sildenafilforce.online/]sildenafil products[/url] [url=http://viagraedmed.online/]viagra 100mg australia[/url] [url=http://besttadalafilonline.online/]price of tadalafil[/url] [url=http://cialismlt.online/]60 mg generic cialis[/url] [url=http://genericsildenafiltabs.online/]canadian prices for sildenafil[/url] [url=http://buycialismed.online/]prescription cialis online pharmacy[/url] [url=http://eleventabs.online/]colchicine generic brand[/url]

 29. [url=https://viagraptab.online/]purchase viagra in australia[/url] [url=https://acbpharmacy.online/]mexican pharmacies online drugs[/url]

 30. [url=http://viagraemd.com/]generic viagra pills cheap[/url] [url=http://bestivermectinforsale.com/]ivermectin 18mg[/url] [url=http://bestcialispills.com/]where can you buy cialis cheap[/url] [url=http://metforminz.com/]glucophage over the counter[/url] [url=http://ivermectinc.com/]stromectol[/url] [url=http://bellatabs.com/]prices levitra[/url] [url=http://buycialistb.com/]generic cialis online usa[/url] [url=http://doxycyclinem.com/]doxycycline acne[/url] [url=http://buyviagrawithoutdoctor.com/]buy viagra through paypal[/url] [url=http://buytadalafilnow.com/]tadalafil daily[/url]

 31. [url=http://cialisdmed.online/]2.5 mg cialis online[/url] [url=http://sildenafilhx.online/]chewable sildenafil[/url] [url=http://genericsildenafilx.online/]buy sildenafil online india[/url] [url=http://ivermectinc19.online/]ivermectin generic[/url] [url=http://sildenafilc.online/]sildenafil without a prescription[/url]

 32. [url=http://sildenafilmpro.com/]price of viagra 100mg[/url] [url=http://doxycyclinem.com/]can i buy doxycycline over the counter uk[/url] [url=http://tadalafiliv.com/]tadalafil generic in usa[/url] [url=http://ivermectinplus.com/]ivermectin over the counter[/url] [url=http://buyviagrawithoutdoctor.com/]real viagra online[/url] [url=http://orderwithoutprescription.com/]bupropion tab 150mg[/url] [url=http://modefinil.com/]order modafinil online uk[/url] [url=http://sildenafilqtab.com/]cheap viagra pills online[/url] [url=http://ivermectinc.com/]ivermectin price uk[/url] [url=http://iotapharm.com/]canadian pharmacy 24 com[/url]

 33. [url=http://buysildenafilz.com/]sildenafil generic[/url] [url=http://tadalafilonlinebuy.com/]tadalafil india price[/url] [url=http://cialisld.com/]cilais[/url] [url=http://flomaxpills.com/]flomax nasal congestion[/url] [url=http://aurograonline.com/]aurogra 100[/url] [url=http://buycialismd.com/]cheap cialis online[/url] [url=http://tadalafilimpt.com/]how much is cialis pills[/url] [url=http://tadalafilns.com/]can i buy tadalafil in canada[/url] [url=http://sildenafiltv.com/]viagra original[/url] [url=http://tadalafilbuyb.com/]can you buy cialis over the counter in canada[/url]

 34. [url=http://ivermectinworx.com/]stromectol tablets[/url] [url=http://ivermectinpharmacysale.com/]purchase stromectol[/url] [url=http://genericsildenafilmed.com/]sildenafil buy paypal[/url] [url=http://cialisany.com/]cialis generic best price canada[/url] [url=http://ivermectintabletsforsale.com/]ivermectin 24 mg[/url] [url=http://ibuyviagra.com/]best sildenafil in india[/url] [url=http://cialisall.com/]cheapest generic cialis online[/url] [url=http://hqtadalafil.com/]cialis soft[/url] [url=http://viagranc.com/]buy cheap viagra online[/url] [url=http://antabusemedication.com/]buy antabuse cheap[/url]

 35. [url=http://ivermectintabletsforsale.com/]ivermectin 3mg dosage[/url] [url=http://buysildenafilz.com/]chewable sildenafil[/url] [url=http://buysildenafilr.com/]sildenafil viagra[/url] [url=http://tadalafilpillsotc.com/]cialis 20 mg tadalafil[/url] [url=http://buyamoxicilin.com/]generic augmentin[/url]

 36. [url=http://modafinilmedicine.com/]provigil pills for sale[/url] [url=http://tadalafilbuyb.com/]cheapest 20 mg cialis[/url] [url=http://agenericcialis.com/]cost for tadalafil[/url] [url=http://aurograonline.com/]aurogra 100 uk[/url] [url=http://sildenafilcitrated.com/]how to buy generic viagra[/url]

 37. Hey there! I just wanted to ask if you ever have
  any trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing
  several weeks of hard work due to no backup. Do you have any
  solutions to protect against hackers?

 38. [url=http://viagragenx.com/]viagra online without a prescription[/url] [url=http://genericsildenafiltabs.com/]buy viagra mastercard[/url] [url=http://safepharmx.com/]nolvadex[/url] [url=http://fourpills.com/]order priligy[/url] [url=http://ivermectinrt.com/]price of stromectol[/url]

 39. [url=http://sildenafilcpill.com/]buy sildenafil online safely[/url] [url=http://sildenafilfe.com/]female viagra pill cost[/url] [url=http://ivermectinqr.com/]stromectol uk buy[/url] [url=http://tadalafil2x.com/]tadalafil tablets online india[/url] [url=http://fluoxetineantidepressant.com/]fluoxetine pills 10 mg[/url] [url=http://ivermectinaforsales.com/]buy stromectol uk[/url] [url=http://viagragenericbuy.com/]can you buy viagra in canada[/url] [url=http://ivermectinrt.com/]price of ivermectin[/url] [url=http://allopurinoltabs.com/]allopurinol 200 mg tablet[/url] [url=http://cialiscb.com/]cialis 20 mg canada pharmacy[/url]

 40. This design is incredible! You most certainly know how to keep a
  reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Fantastic job. I really loved what
  you had to say, and more than that, how you presented it.

  Too cool!