رفتن به محتوای اصلی

مهد سرمایه
شرکت مهد سرمایه به عنوان شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی در کشور، فعالیت های خود را با هدف ارتقای کیفیت معاملات و رفع نیاز تکنولوژی آموزشی با عرضه به‌روزترین دانش و ابزارهای این رشته در قالب‌های مختلف ارائه می‌کند.

با ما تماس بگیرید

کارشناس فروش : 09330720064
تماس با شرکت : 26703971-021 | 26703965-021
ایمیل شرکت : info@mahdesarmaye.com
آدرس شرکت : تهران ، خیابان پاسداران ، روبروی نگارستان اول ، کوچه اکرمی ، پلاک ۱۲ ، بلوک غربی ، شماره ۳۹
بورس تستر نرم افزاری است که معاملات در بازار فارکس را شبیه سازی می کند.
موفقیت در فارکس : چگونه بفهمیم که به هدف دست پیدا کرده ایم ؟

موفقیت در فارکس : چگونه بفهمیم که به هدف دست پیدا کرده ایم ؟

همان طور که در هر بیزینس دیگری این موضوع صدق می کند، اساس موفقیت در فارکس آگاهی است لذا یک تریدر باید ابتدا خودش را بشناسد و بعد از آن به مطالعه ی بازار بپردازد.

انسان های خردمند اولیه (homo sapiens) همواره با ایده هایی که زاییده ی درک و فهم خود بود پیش می رفتند، و نیازها و خواسته های خود را از طریق بررسی های جدید خود محقق می کردند. و این رقابت موجود در طبیعت باعث ورود به یک بازی قدرت شد که ثمره ی آن عبور از مرزها است، در نتیجه موفقیت بدست آمده درواقع انگیزه ای برای حرکت بیشتر است.

برای صحت این قاعده، اجازه دهید منابع اصلی را مورد بررسی قرار دهیم لذا تفسیر کلمه ی “موفقیت” را در فرهنگ لغات مختلف مقابل مشاهده کنید : dictionary.com ، Merriam-webster، collins dictionary

سعی ما بر این است تا با توجه به تعریف، مشخص کنیم که موفقیت در فارکس چیست؟

 این مقاله مناسب چه کسانی است؟

برای کسانی که…

 • … به کارایی اقدامات اطمینان ندارند؛
 • … بیش از حد به اقدامات اطمینان دارند؛
 • … به دنبال تعادل بین خواسته ها، فرصت ها و جاه طلبی ها هستند.

بنابراین…

موفقیت در فارکس درواقع دستیابی به یک کمال شخصی است که به عنوان یک حرفه ی درست و صحیح، باید از هر پولی با ارزش تر و مهم تر باشد.

یک عبارت شورانگیز و شعر گونه برای درک بهتر …

 تفاوت در چیست؟

تریدر معروف و مدرس فارکس، Nial Fuller  (به مصاحبه ی Nial Fuller، میلیونر معروف فارکس، مراجعه کنید)، یک مخالف معتقد در زمینه ی معاملات سریع و بدون سود است. او دوست دارد برای نشان دادن تفاوت ها، بین تریدرهای موفق و بازنده ها، به نمایش اقتباسی از Walt Disney که برگرفته از یک داستان قدیمی در مورد لاکپشت و خرگوش (نگاهی به کارتون های به یادماندنی بیاندازید) است، متوسل شود.

مرسوم است که  «موفقیت یک فرد مبتدی» در اولین معامله ی واقعی خود، این اجازه را نمی دهد که او (خرگوش) تشخیص مناسبی از یک وضعیت و همین طور انتخاب درستی از سرعت اقدامات خود داشته باشد. در نتیجه، سود اولیه ی  «خرگوش» به سرعت از بین می رود اما لاکپشت با حرکت آرام و پیوسته ی خود از هدف اصلی منحرف نمی شود و در نهایت برنده ی این رقابت است.

لطفاً به خاطر داشته باشید که لاکپشتها (عملا با یک نگاه غیر قابل تغییر! ) از زمان دایناسورها تا اکنون روی زمین زندگی می کنند و این تنها دلیل محکمی است که آنها را قادر به سازگاری با هر محیطی کرده است و در هیچ کجا عجله ای ندارند.

در نتیجه…

موفقیت در فارکس یک توانایی ذخیره ی انرژی و همین طور سرمایه ی معاملات است تا سود دهی داد و ستد ها را افزایش دهد ، و همین طور تحمیل ضررهایی که نتیجه ی نرخ های بی پروا و تصادفی است را از بین ببرد.

بعد از تصمیم گیری در مورد سرعت حرکت، مورد بعدی به شرح ذیل است…

هدف را به درستی انتخاب کنید

قبل از اولین معامله و حتی پیش از آموزش، بهتر است هر مبتدی به یک سوال ساده صادقانه پاسخ دهد. چرا فارکس شخصاً مناسب شماست؟ باور کنید همه ی فرمول های کلیشه ای موجود در بروشورهای تبلیغاتی مانند “من پول زیادی می خواهم” یا “من آزادی می خواهم” (به معنای “من نمی خواهم کار کنم اما من پول می خواهم”)، همگی اهداف موثر کاری برای شما نخواهند بود.

اهداف نباید جملات سفت و سختی مثل  «من می خواهم» باشد بلکه پاسخ درست و منطقی به سوالات به این صورت است که “چرا به این کار احتیاج دارم” و “چگونه می توانم این کار را انجام دهم” و نباید همواره بر اساس اعداد و ارقام و داشتن سود مورد سنجش قرار گیرند. ما در مورد اهداف فارکس به طور جداگانه صحبت خواهیم کرد لذا اکنون به معرفی دو گروه اصلی خواهیم پرداخت…

اهداف روانشناسی

…ناشی از این واقعیت است که موجودیت پول برای بسیاری از افراد از لحاظ روانشناختی به معنای آزادی شخصی است. درواقع پول زیاد منجر به یک سری توهمات و خیالات باطل می شود و آزادی مطلق را به دنبال ندارد، لذا مفهوم آزادی مطلق فرصتی برای مدیریت خود، زمان وتصمیم ها است (“چگونه می توان یک تریدر موفق فارکس شد” را ببینید)

به هر حال خطرات یکسان هستند و تریدر باید در قبال اشتباهات مسئول باشد.

ما هرگز نمی توانیم جهت باد را تغییر دهیم اما می توانیم برای تنظیم حرکت خود بادبان هایی را در نظر بگیریم.

 —Roberto Goizueta — 

بنابراین…

موفقیت در فارکس توانایی ارزیابی نتایج معاملات است البته این ارزیابی تنها با برآورد مقدار سود انجام نمی شود بلکه قسمت عمده آن بستگی به تصمیمات صحیح شما دارد.

اهداف معاملات

… نه تنها باید با مبلغ سپرده ی شما پشتیبانی شوند بلکه لازم است تا دانش و تجربه ی شخصی خود را در آن به کارگیری کنید. در مدیریت پول به آن سطح ریسک مجاز گفته می شود.

به این معنا که…

 • … یک مبتدی باید یاد بگیرد که هدف خود را تعیین کند و در عین حال مقدار هزینه و پول خود را در کم ترین حد ممکن از دست بدهد.
 • … یک تریدر، با سپرده و تجربه ی متوسط خود باید تعادل اولیه (حرکت با حداقل ها) را در معاملات داشته باشد و به کسب درآمد بپردازد.
 • … یک کاربر ماهر با انجام ریسک و آزمایش یا به اصطلاح آزمون و خطا می تواند به مقدار پول زیادی در یک معامله دست پیدا کند.

 

اما به هر حال اهداف شما باید به گونه ای باشد که هیچ ضرر و زیانی منجر به فاجعه نشود.

لطفا توجه داشته باشید، شما نمی توانید این قاعده را بر مبنای مقدار درآمد خود اعمال کنید- تریدر باید یک استراتژی صحیح معاملاتی را بدون در نظر گرفتن مقدار سرمایه در اکانت خود، انتخاب کند. (“چرا ۹۰% از معامله گران سرمایه خود را از دست می دهند” را ببینید)

نتیجه گیری

موفقیت در فارکس اهداف صحیحی هستند که در اکثر موارد با تلاش های معقول در یک زمان مناسب، قابل دستیابی هستند.

اکنون وقت آن رسیده است تا آنچه را که می تواند برای یک تریدر در فارکس مشکل ساز باشد را ذکر کنیم.

فقدان دانش و تجربه

هر چه شخصیت پرورش یافته تری وارد بازار مالی می شود به طبع آن نتیجه ی بزرگ تری نیز حاصل خواهد شد. یک تریدر موفق حق ندارد جلوی پیشرفت و تکامل خود را بگیرد و فکر کند که همه چیز را می داند.

تریدر باید به عنوان یک عضو همگن و متعادل در بازار رفتار کند، مانند یک دانشمند کنجکاو و یک شاگرد صبور، آنالیزور باشد تا بتواند به طبقه بندی «زباله های اطلاعاتی» بپردازد و در عین حال موارد ضروری را نیز برای خود در نظر بگیرد

داشتن تجربه ی معاملاتی سبب به دست آوردن ثروت و به دنبال آن افزایش سرمایه خواهد شد، و همین طور فرصت های جدیدی به وجود می آیند، اما به یاد داشته باشید که آموزش و یادگیری هرگز به پایان نمی رسد.

 

لذا…

موفقیت در فارکس یک رشد فکری مداوم را می طلبد و به عنوان روش و پایه ای برای حیات تصمیم گیری های معاملاتی ما تلقی می شوند.

فقدان نظم و انضباط

همه ی مسئولیت ها متوجه ی سرمایه گذار است و یک تریدر باید به اصطلاح مرد خودش باشد.

اما مشکل اینجاست که : وسوسه های زیادی وجود دارد، اما با این حال، مهلتی وجود ندارد، رئیسی در کار نیست، و حتی کنترلی هم در پیش نیست. لذا از دست دادن خودسنجی و خودآزمایی (self-checking)، در طول کار  «آزاد» می تواند بسیار خطرناک باشد.

تریدر باید همواره خود را در شرایط و روال کار قرار دهد، چرا که به طور مداوم در معرض خطراتی به شرح زیر قرار دارد :

 • از دست دادن کنترل در یک معامله ی باز، سبب بروز ضررهایی می شود.
 • یک نقطه ی ورود از دست رفته باعث کاهش نیمی از سود دریافتی می شود.
 • تجزیه و تحلیل های اولیه نمی توانند معاملات از دست رفته را به حالت اول بازگردانند.
 • عدم مدیریت در سرمایه مجدداً منجر به ضررهای گزافی می شود(نکته ی ۱ را مشاهده کنید)

لذا…

موفقیت در فارکس یعنی داشتن یک سازماندهی درست در ساعات کاری ، بدون لطمه رساندن به سلامتی خود، که همگی درنهایت منجر به سود دهی معاملات می شود.

بی ثباتی روانی

وضعیت روانی نامساعد یک تریدر، دلیل اصلی اکثر ضررها در فارکس است. حرص و طمع، ترس، تعصب شدید، رویکرد بازی در معاملات، عدم تمرکز کافی در مراقبت و دقت، و عدم اعتماد به نفس همگی منجر به نابودی چندین میلیون در حساب شما می شود. (“یک روز زندگی یک تریدر حرفه ای فارکس” را ببینید ).

موفقیت در فارکس به معنای امتناع از تعصبات شخصی، توانایی اداره کردن احساسات، و ایجاد یک معامله ی پایدار بدون بروز تنش های روانی است.

همچنین برای یک تریدر این موضوع از ضروریات است که همواره برای ایجاد یک داد و ستد پایدار، لازم است که به رسمیت شناخته شود.

شناخت به عنوان نتیجه ی یک فعالیت

به نظر می رسد که انگار درآمد کمی داشته اید؟

به این مسیر نگاه کنید که : نتیجه ی خوب نه تنها نباید به سادگی حاصل شود بلکه باید توسط شخص تریدر محقق شود (و بسیار مطلوب و قابل ستایش است) و همین طور این موضوع باید توسط اطرافیان نیز تصدیق و به رسمیت شناخته شود. ترک غرور نمی تواند به کسی آسیب برساند و به یاد داشته باشید که حتی با سودهای اندک نیز می توان به اعتماد به نفس بالایی رسید، لذا این رویه همواره شما را به سمت پیشرفت سوق خواهد داد.

موفقیت در برگیرنده ی بسیاری از اشتباهات است،و لذا این اشتباهات برای مدت طولانی نیستند…

 — George bernard  shaw —

لطفا به خاطر داشته باشید که یک شاخص جدی در اثبات حرفه ای بودن یک تریدر، درواقع تمایل افراد برای سپردن سرمایه خود به او جهت مدیریت آن است.

اگر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفتید، بدانید که نه تنها از سبک معاملاتی شما، بلکه از شخصیت شما نیز قدردانی خواهند کرد. و این موضوع را گامی جدید برای موفقیت خود تلقی کنید.

موفقیت در فارکس نیازمند اعتماد به نفس کافی در تصمیم گیری های معاملاتی است که همگی متکی به نتیجه داد و ستد شما خواهد بود.

ارزیابی صحیح از یک نتیجه

به عنوان نمونه ای از یک ارزیابی همه جانبه به این مثال بسنده می کنیم که متخصصان بازاریابی آمریکایی برای تبلیغ یک رستوران، جهت جذب مشتریان بیشتر، همیشه به هر وسیله ای متوسل می شدند و حتی از کوچک ترین ابزار هم دریغ نمی کردند و همواره در تلاش برای ارزیابی نتیجه ی عملکرد خود بودند که چه راه کاری بهترین گزینه خواهد بود.

نتیجه این که، هیچ کس به رایگان سهمی را دریافت نخواهد کرد.

پس موفقیت در فارکس حتی اگر به اندازه ی بسیار کمی هم باشد، مطمئناً برای یک تریدر لازم و ضروری است که این معاملات با سود دهی کوچک را هر روز انجام دهد که در بلند مدت سبب رسیدن به موفقیت های بزرگ خواهد شد و روانشناسان به این حالت انگیزه ی درونی می گویند.

تفاوت بین افراد موفق و افراد واقعاً موفق در این است که افراد واقعاً موفق تقریبا به همه چیز نه می گویند.

 — Warren Buffet —

در پایان هر کسی نتیجه ی شخصی خود را خواهد داشت، یکی به درآمد رسیده، دیگری فقط ضرر نکرده است و شخص دیگری توانسته ضررهای خود را کاهش دهد.

لذا شما باید همواره احساس رضایت داشته باشید:

 • حتی با وجود آنکه نتیجه ی تحلیل شما درست بود،و درآمدی کسب نکردید
 • حتی اگر یک نقطه ی ورود را، با وجود آنکه آن را دیده بودید،فراموش یا گم کردید. اما در این حالت باید امیدوار باشید که بازار را به درستی درک کرده اید.
 • حتی اگر سودی نکردید، و براساس سیگنال شما شخص دیگری به سود رسید.

موفقیت در فارکس یک هدف نهایی چند فاکتوری است اما می توانید در صورت موفقیت در موارد زیر، معیارهای اصلی مالی را نیز در نظر بگیرید :

 • نگه داشتن و حفظ حساب یا اکانت
 • کسب درآمد از یک تراکنش یا معامله
 • ضرر نکردن در یک معامله
 • کسب درآمد از یک معامله مطابق محاسبات خود

چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟

مفهوم موفقیت بسیار شخصی است و برای همه تفاوت دارد.

یک نفر می تواند ۱۰۰% سپرده ی خود را در مدت یک ماه ایجاد کند و در این توهم بماند که همیشه به این صورت خواهد بود و ماه آینده با ۵۰% ضرر دچار یک فروپاشی عصبی شده و به سرعت بازار را ترک می کند. و تریدر دیگر می تواند به طور یکنواخت و پیوسته ۱۰% از سپرده ی خود را با یک ریسک متوسط در مدت یک ماه بدست آورد و از این بابت کاملا خوشحال و خرسند نیز باشد.

راز موفقیت در فارکس به اهداف، تجربه، دانش، کار و شخصیت شما بستگی دارد. حساب معاملاتی شما، بیزینس شماست و نتیجه آن فقط به شما بستگی دارد.

خودتان آن را آزمایش کنید

روانشناسی معاملات یکی از ارکان اصلی موفقیت در فارکس است، بنابراین حتی اگر یک تریدر باتجربه باشید نباید یک مشاوره ی روانشناسی معاملاتی را رد کنید.

آیا برای اینکه بتوانید احساسات خود را کنترل کنید و برای یک معامله ی حیاتی آماده شوید، به یک فضای راحت نیاز دارید؟

نگران نباشید، boursetester 4 را به صورت رایگان دانلود کنید، علاوه بر آن شما ۱۷ سال از داده های قدیمی را به صورت رایگان (به راحتی قابل دانلود از طریق نرم افزار) دریافت خواهید کرد.

صبر و بردباری خود را پرورش دهید، مهارت های معاملاتی خود را تقویت کنید، یاد بگیرید از دام های وابسته به قواعد روانشناسی، بدون ترسیم حساب موثر و زنده، دوری کنید.

تجربه ی شخصی خود را در مورد موفقیت در فارکس به اشتراک بگذارید، آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ برای ما مهم است که نظر شما را بدانیم، آن را در کامنت های زیر به اشتراک بگذارید.

برای این نوشته 5,496 نظر ثبت شده است
 1. [url=http://cialisbio.online/]cialis daily medication[/url] [url=http://sildenafilvi.online/]where to buy sildenafil citrate online[/url] [url=http://modafinilquick.online/]cheap modafinil uk[/url] [url=http://cialisprem.online/]cialis soft tabs canada[/url] [url=http://buytadalafilnow.online/]tadalafil 5mg coupon[/url]

 2. [url=https://metforminmedication.online/]buy metformin online india[/url] [url=https://buytadalafilrem.online/]cheapest tadalafil no prescription[/url] [url=https://ivermectinbestbuy.online/]ivermectin 2%[/url] [url=https://genericcialisrx.online/]cialis daily cost in india[/url] [url=https://ddrpills.online/]tadacip 20mg[/url] [url=https://tadalafilptab.online/]buy tadalafil 5mg[/url]

 3. [url=https://sildenafilbp.online/]average cost sildenafil 20mg[/url] [url=https://dexamethasonedexona.online/]dexamethasone 10 mg[/url] [url=https://healthppr.online/]plaquenil 0 2g[/url] [url=https://cialisfm.online/]cialis for daily use best price[/url] [url=https://optcialis.online/]cheap generic cialis online canadian pharmacy[/url] [url=https://cifpharm.online/]hydroxychloroquine 800mg[/url]

 4. [url=https://viagrahey.online/]viagra cheap[/url] [url=https://viagrapmed.online/]can i buy viagra online in uk[/url] [url=https://ozzpills.online/]trazodone australia[/url] [url=https://medustore.online/]can you buy plaquenil in mexico[/url] [url=https://tadalafil24h.online/]generic tadalafil 20mg[/url]

 5. [url=http://viagragif.online/]cheap viagra no prescription[/url] [url=http://cialissmart.online/]can i order cialis online in canada[/url] [url=http://adviagra.online/]how much is generic viagra in mexico[/url] [url=http://asapills.online/]flomax cost in india[/url] [url=http://opacialis.online/]cialis in canada over the counter[/url]

 6. [url=http://afdviagra.online/]viagra 100 mg price canada[/url] [url=http://sildenafilco.online/]cheapest uk sildenafil[/url] [url=http://viagrasave.online/]viagra india online pharmacy[/url]

 7. [url=http://levitraorder.online/]levitra lowest price[/url] [url=http://mtcialis.online/]cialis price usa[/url] [url=http://phenerganbuy.online/]phenergan over the counter usa[/url] [url=http://viagragd.online/]where can i find viagra[/url] [url=http://trazodonesari.online/]medication trazodone 50 mg[/url] [url=http://opacialis.online/]buy cialis 20mg uk[/url] [url=http://hicialis.online/]cialis generic in usa[/url] [url=http://cialisatab.online/]cialis eli lilly[/url]

 8. [url=https://buytadalafilwithnorx.online/]tadalafil 30mg tablet[/url] [url=https://viagrahtab.online/]viagra substitute over the counter[/url] [url=https://genericcialistabs.online/]cheap cialis online from india[/url] [url=https://cialisdiscountcoupons.online/]cialis 20mg canada[/url] [url=https://ibbmeds.online/]modafinil uk paypal[/url] [url=https://viagraonlinex.online/]viagra without prescription in united states[/url] [url=https://viagraret.online/]cheap viagra paypal[/url] [url=https://viagrafair.online/]best prices for viagra[/url]

 9. [url=http://tadalafilxi.com/]cialis otc uk[/url] [url=http://buycialistb.com/]how to buy cialis over the counter[/url] [url=http://buytadalafilnow.com/]buy tadalafil online australia[/url] [url=http://ivermectintbs.com/]ivermectin 4[/url] [url=http://tadalafilem.com/]cialis 20mg pills[/url]

 10. [url=http://tadalafilbuy.online/]tadalafil 20mg from india[/url] [url=http://cytotecnsaid.online/]cytotec vaginally[/url] [url=http://onlinefluoxetine.online/]fluoxetine 40 mg coupon[/url]

 11. [url=https://buynolvadexpills.online/]nolvadex cost[/url] [url=https://viagraipill.online/]viagra online us pharmacy[/url] [url=https://lviagra.online/]how much is generic viagra in mexico[/url] [url=https://cialisbuyx.online/]cialis in usa[/url]

 12. [url=http://buymodafinilotc.online/]modafinil tablets india[/url] [url=http://viagrahere.online/]buy generic viagra online safely[/url] [url=http://stviagra.online/]cheap viagra 100mg online[/url] [url=http://salesildenafilcitrate.online/]sildenafil generic india[/url] [url=http://cytotecnsaid.online/]cytotec over the counter australia[/url] [url=http://genericsildenafilx.online/]how to order sildenafil from canada[/url]

 13. Иван Денисович просмотр

  [url=https://shbaby.net/ar/?p=23527#comment-6932963]Иван Денисович онлайн[/url]
  [url=https://motoblog.carweb.tokyo/2021/08/23/%e9%80%9a%e5%8b%a4%e3%83%a2%e3%83%88%e3%83%96%e3%83%ad%e3%82%b0%ef%bc%81gopro%e3%83%ac%e3%83%b3%e3%82%ba%e3%83%a2%e3%82%b8%e3%83%a5%e3%83%a9%e3%83%bc%e3%82%92%e4%bb%98%e3%81%91%e3%81%a6%e3%81%bf/#comment-316894]Иван Денисович kino[/url]
  [url=https://neko222.work/2021/02/02/%e7%af%80%e5%88%86-%e5%8d%97%e5%8d%97%e6%9d%b1/comment-page-2/#comment-167015]Иван Денисович просмотр[/url]
  [url=https://mercedes-world.com/glc-class/mercedes-benz-glc-suv-rendering/comment-page-20#comment-13985]Иван Денисович kino[/url]
  [url=http://zeetsamachar.com/77240/#comment-13790]Иван Денисович фильм[/url]
  [url=https://thebaycities.com/news/sampling-wastewater-for-covid/#comment-57004]Иван Денисович смотреть[/url]
  [url=https://www.amsterdamiww.com/featured/siww-online-webinars-virtual-expo-and-networking-lounge/#comment-41250]Иван Денисович просмотр[/url]
  [url=https://pacificplayinc.com/themed-playground-equipment-city-of-san-diego/#comment-12613]Иван Денисович просмотр[/url]
  [url=https://motoblog.carweb.tokyo/2021/04/10/cb1300-x4-in-tarlac/#comment-316890]Иван Денисович смотреть[/url]
  [url=https://fiverrgigpromotion.com/i-will-find-best-instagram-influencer-for-you-4/#comment-714149]Иван Денисович фильм[/url]
  ۸۷e1576

 14. Warner Bros. представили первый трейлер нового фильма в серии «Матрица», который вызвал больше вопросов, чем ответов. Матрица ۴ смотреть Дата начала проката в США: ۲۲٫۱۲٫۲۰۲۱٫ Оригинальное название: The Untitled Matrix Film.

 15. [url=https://viagrasearch.online/]buy viagra online south africa[/url] [url=https://cialislh.online/]cialis 5mg uk[/url] [url=https://cheaphydroxychloroquine.online/]plaquenil eye exam[/url] [url=https://gmipharmacy.online/]canadian pharmacy 24[/url] [url=https://modafinilquick.online/]how to get modafinil prescription canada[/url]

 16. Фильм будет называться The Matrix: Resurrections («Матрица: Воскрешения»), и сюжетно он близок к первой картине Матрица ۴ films Дата выхода. Россия: ۱۶ декабря ۲۰۲۱ года; США: ۲۲ декабря ۲۰۲۱ года

 17. [url=http://tadalafiliv.com/]buy tadalafil online[/url] [url=http://hydroxychloquinenova.com/]cost of plaquenil in mexico[/url] [url=http://bestcialispills.com/]cialis genuine buy[/url] [url=http://tadalafilgenericbuy.com/]cialis online pharmacy uk[/url] [url=http://viagrahim.com/]india viagra online[/url] [url=http://buycialistb.com/]cialis generic price[/url] [url=http://iotapharm.com/]rx pharmacy online[/url] [url=http://cialisoraltabs.com/]buy cialis without presc[/url] [url=http://antibioticswithoutprescription.com/]buy zithromax online[/url] [url=http://cialisdiscountcoupons.com/]rx cialis coupon[/url]

 18. [url=http://kamagrabuyonline.online/]kamagra medicine[/url] [url=http://ivermectindiscount.online/]ivermectin buy[/url] [url=http://topsildenafil.online/]sildenafil tabs 50mg[/url] [url=http://ccdmeds.online/]ivermectin 2[/url] [url=http://viagrazzt.online/]viagra sale[/url]

 19. [url=http://sildenafilgenericbest.com/]generic viagra online india[/url] [url=http://ivermectintbs.com/]ivermectin tablets[/url] [url=http://cialispillsbestbuy.com/]tadalafil india buy online[/url] [url=http://buyviagrawithoutdoctor.com/]sildenafil 100 mexico[/url] [url=http://buytadalafilgenericpills.com/]online tadalafil us[/url] [url=http://bestcialispills.com/]tadalafil online uk[/url] [url=http://bestpillshop.com/]synthroid 60 mcg[/url] [url=http://ivermectinplus.com/]stromectol online pharmacy[/url] [url=http://sildenafilbm.com/]100 mg sildenafil cost[/url] [url=http://viagraemd.com/]viagra gold[/url]

 20. [url=https://nfspharmacy.online/]best online thai pharmacy[/url] [url=https://buytadalafilwithnoprescription.online/]10mg tadalafil[/url] [url=https://cialisset.online/]cialis pills online india[/url] [url=https://sildenafilonlinesale.online/]buy sildenafil online india[/url]

 21. [url=https://eleventabs.online/]colchicine generic india[/url] [url=https://viagralb.online/]viagra canada purchase[/url] [url=https://sildenafilqtab.online/]sildenafil daily[/url] [url=https://cialisopp.online/]generic cialis for sale online[/url]

 22. [url=http://tbviagra.online/]generic viagra online australia[/url] [url=http://antibioticspt.online/]where to get erythromycin[/url] [url=http://cialismlt.online/]online drugstore cialis[/url] [url=http://cialissave.online/]best price cialis 10mg[/url] [url=http://cialisonlineviagra.online/]cialis prices[/url]

 23. Fantastic website. Plenty of helpful info here. I am sending it
  to a few buddies ans also sharing in delicious. And obviously, thank you
  on your effort!

 24. [url=https://yestablets.online/]accutane online no rx[/url] [url=https://ivermectinforhumans.online/]ivermectin 24 mg[/url] [url=https://onlinepharmacy360.online/]best online thai pharmacy[/url] [url=https://cialisset.online/]black cialis[/url] [url=https://tbspharm.online/]ivermectin online[/url] [url=https://buytretinoinretina.online/]tretinoin 0.1 cream[/url]

 25. [url=http://ivermectinc.com/]stromectol pills[/url] [url=http://ivermectinv.com/]stromectol price[/url] [url=http://sildenafilgpill.com/]sildenafil prescription medicine[/url] [url=http://sildenafilbm.com/]sildenafil generic price uk[/url] [url=http://viagrahim.com/]online viagra cost[/url] [url=http://bestcialispills.com/]buy female cialis online[/url] [url=http://ivermectintbs.com/]ivermectin 6[/url] [url=http://tadalafilask.com/]online cialis from canada[/url] [url=http://cialisdiscountcoupons.com/]purchase cialis online cheap[/url] [url=http://bestivermectinforsale.com/]stromectol pill[/url]

 26. [url=http://viagragif.online/]viagra price online[/url] [url=http://healthptr.online/]valtrex online no prescription[/url] [url=http://cialisget.online/]buy cheap generic cialis[/url] [url=http://medicationtadalafil.online/]cost of 5 mg tadalafil pills[/url] [url=http://cialismf.online/]cialis 2.5 mg price india[/url]

 27. Антъни Джошуа и Александър Усик се изправиха един срещу друг на пресконференция преди двубоя помежду им за световните титли по бокс в тежка категория. На ۲۵ септември двамата ще се бият на Энтони Джошуа Александр Усик Бокс. Официально объявлен бой Усик – Джошуа – новости

 28. Изображения для Усик Джошуа OleksandrUsyk Олександр Усик і Ентоні Джошуа проведуть бій ۲۵ вересня. Стало відомо, у кого більші шанси на перемогу

 29. [url=http://iotapharm.com/]maple leaf pharmacy in canada[/url] [url=http://viagrahim.com/]viagra 50mg price[/url] [url=http://ivermectintbs.com/]ivermectin stromectol[/url] [url=http://sildenafilcitratecoupons.com/]buy sildenafil online uk[/url] [url=http://ivermectinplus.com/]ivermectin syrup[/url]

 30. [url=http://ivermectinbuyonline.com/]ivermectin 6[/url] [url=http://bestpillshop.com/]synthroid 150 cost[/url] [url=http://genericviagrabuying.com/]generic viagra without rx[/url] [url=http://sildenafilcitrateb.com/]how to get viagra prescription in canada[/url] [url=http://antibioticsbuyonline.com/]buy keflex online australia[/url]

 31. [url=http://metformingl.online/]metformin for sale[/url] [url=http://tadalafilwtab.online/]generic tadalafil 20 mg price[/url] [url=http://healthystr.online/]citalopram libido[/url] [url=http://prednisonechem.online/]buy prednisone no prescription[/url]

 32. [url=https://modafinilipharm.online/]buy modafinil 200mg[/url] [url=https://cialisecc.online/]lilly cialis[/url] [url=https://ivermectinstock.online/]stromectol buy[/url] [url=https://acbpharmacy.online/]online pharmacy ed[/url] [url=https://viagraandcialispills.online/]best price for genuine viagra[/url] [url=https://eccialis.online/]cialis pharmacy[/url] [url=https://buytadalafilwithnorx.online/]tadalafil 5mg canada[/url]

 33. [url=https://metforminoral.online/]metformin hcl 1000 mg[/url] [url=https://lyricamedication.online/]lyrica 5[/url] [url=https://atviagra.online/]viagra 500mg tablet price in india[/url] [url=https://zoloftsertralinehcl.online/]zoloft 100 mg pill[/url]

 34. [url=http://wowviagra.com/]viagra tablets in india online[/url] [url=http://modafinilmedicine.com/]provigil tablets[/url] [url=http://ivermectinpharmacysale.com/]ivermectin tablet price[/url] [url=http://buycialistabsonline.com/]tadalafil generic best price[/url] [url=http://cialissup.com/]price generic cialis[/url]

 35. [url=http://cialisany.com/]where can i buy cialis cheap[/url] [url=http://flagylpills.com/]flagyl 100 mg tablet[/url] [url=http://viagraxpills.com/]viagra otc us[/url] [url=http://sildenafilct.com/]brand viagra online pharmacy[/url] [url=http://hydrochlorothiazidetabs.com/]ordering hctz on lind[/url] [url=http://viagrapio.com/]us pharmacy viagra[/url] [url=http://ivermectinworx.com/]how much is ivermectin[/url] [url=http://tadalafilonlineorder.com/]where can i buy tadalafil[/url] [url=http://cialisld.com/]buy cialis 20mg online[/url] [url=http://avodartmed.com/]avodart cost[/url]

 36. [url=http://cialisvtabs.com/]cialis for sale india[/url] [url=http://buyivermectinnorx.com/]ivermectin price[/url] [url=http://ivermectinps.com/]stromectol without prescription[/url] [url=http://avodartmed.com/]avodart 2.5 mg[/url] [url=http://cialisttab.com/]generic cialis free shipping[/url]

 37. [url=http://hydroxychloroquinezf.com/]plaquenil 50mg[/url] [url=http://buyivermectinoverthecounter.com/]stromectol price in india[/url] [url=http://buysildenafilz.com/]sildenafil tablets uk[/url] [url=http://flomaxpills.com/]flomax[/url] [url=http://buysildenafilr.com/]sildenafil tablet brand name[/url] [url=http://cialisrr.com/]cialis 5mg online uk[/url] [url=http://sildenafilct.com/]brand viagra price[/url] [url=http://ivermectinfromindia.com/]how to buy stromectol[/url] [url=http://sildenafilebuy.com/]buy sildenafil online canada[/url] [url=http://buytadalafiltab.com/]tadalafil 60 mg[/url]

 38. [url=http://modafinilop.com/]best online pharmacy provigil[/url] [url=http://viagratt.com/]how much is viagra over the counter[/url] [url=http://xviagrageneric.com/]buy viagra 200mg[/url] [url=http://genericsildenafilmed.com/]sildenafil 50mg[/url] [url=http://viagrapio.com/]where to buy cheap viagra in uk[/url] [url=http://cialisvtabs.com/]generic cialis 20 mg cheap[/url] [url=http://xpharmacyonline.com/]escrow pharmacy canada[/url] [url=http://ivermectintabsotc.com/]ivermectin buy australia[/url] [url=http://hydroxychloroquinezf.com/]hydroxychloroquine virus[/url] [url=http://ivermectinmedstore.com/]stromectol 3 mg dosage[/url]

 39. [url=http://ivermectinshipping.com/]ivermectin australia[/url] [url=http://sixtabs.com/]clomid tablets[/url] [url=http://ivermectinaforsales.com/]how much does ivermectin cost[/url] [url=http://genericpillviagra.com/]cost of 100mg sildenafil[/url] [url=http://drugstoreglobe.com/]pharmacy store[/url] [url=http://ivermectinzf.com/]ivermectin 5 mg price[/url] [url=http://cialisbuyingonline.com/]generic cialis drugs[/url] [url=http://tadalafilhr.com/]cost cialis[/url] [url=http://estadalafil.com/]buy cialis online cheap[/url] [url=http://viagragenx.com/]viagra over the counter europe[/url]