رفتن به محتوای اصلی

مهد سرمایه
شرکت مهد سرمایه به عنوان شرکت پیشرو در معاملات الگوریتمی در کشور، فعالیت های خود را با هدف ارتقای کیفیت معاملات و رفع نیاز تکنولوژی آموزشی با عرضه به‌روزترین دانش و ابزارهای این رشته در قالب‌های مختلف ارائه می‌کند.

با ما تماس بگیرید

کارشناس فروش : 09330720064
تماس با شرکت : 26703971-021 | 26703965-021
ایمیل شرکت : info@mahdesarmaye.com
آدرس شرکت : تهران ، خیابان پاسداران ، روبروی نگارستان اول ، کوچه اکرمی ، پلاک ۱۲ ، بلوک غربی ، شماره ۳۹
بورس تستر نرم افزاری است که معاملات در بازار فارکس را شبیه سازی می کند.
کارایی و تاثیرات فراکتال قطبی Polarized Fractal Efficiency (PFE)

کارایی و تاثیرات فراکتال قطبی Polarized Fractal Efficiency (PFE)

کارایی و تاثیرات فراکتال قطبی Polarized Fractal Efficiency (PFE)

چگونه نظریه بی نظمی را می تواند برای بهتر شدن معاملات مورد استفاده قرار داد؟

نظریه و علم بی نظمی تنها به معاملات تجاری مربوط نمی شود و در سطح گسترده ای به عنوان یک رویکرد نوین تعریف می شود .

این روش ، روشی کاملا متفاوت برای مشاهده و درک رفتار بازار می باشد که تا اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی ، علوم ریاضی قادر به تعریف و محاسبه آن را به طور کامل و دقیق نداشت.

 

نظریه بی نظمی در بازار بورس به عنوان نظریه بی نظمی قیمت ، شناخته شده میباشد و در آن با بکار گیری تفکر دقیق علوم ریاضیات روی الگوها و اشکال پیچیده هندسی همراه می باشد. یکی از ابزارهای مورد استفاده در علم بی نظمی ، فراکتال هندسی است. این مورد برای مطالعه رویدادهایی مورد استفاده قرار می گیرد که فقط از نظر علم ریاضیات خطی بی نظم به نظر می رسد ، و باعث تحول در زمینه های مختلف از جمله بازار بورس شده است.

نقش ریاضیات خطی در هنگام مواجه با بی نظمی بازار که غیر خطی می باشد کمرنگ تر است. به بیان ساده تر ، پدیده غیرخطی زمانی اتفاق خواهد افتاد که قدرت یک اثر با قدرت علت آن همراه و ضرب شود. در حالی که در دنیای ملموس نیوتنی رابطه مستقیمی بین علت و معلول وجود دارد و بازتاب همه اشکال را می توان با نظم هندسی اقلیدسی بیان نمود ولی در بیان رویداد و رفتارهای بازار اصلا موفق نمی باشد.

پیدایش فراکتال و کنار زدن پدیده خطی

ریاضیات خطی با گرفتن اطلاعات و تبدیل آن به عناصری که برای این سیستم چندان ضروری بنظر نمی رسد ساخته شده اند ، در حالی که در واقعیت امر ، این انحرافات خطی که کنار گذاشته شده اند بیانگر ویژگی و خصوصیات اساسی و ابتدایی سیستم است.

اکنون این عوامل به عنوان فراکتال ( Fractals ) شناخته می شوند و با کمک آن می توان به ساختار اساسی چگونگی رفتار بازار دست پیدا نمود.

این موضوع نیز کشف شد که در مرز بین دو نیروی متضاد ، به جای اینکه بی نظمی تولید شود و افزایش یابد ، نوعی الگو خود بخود و جدید حاصل می شود که نوع جدیدی از این سازمان است.

این خود سازماندهی در مکان های دقیقی پیدا می شود که دارای برچسب تصادفی و دور انداخته شده اند.

مناطقی که نشان دهنده آغاز این چنین بی نظمی و تلاطم است ، با دقت خیلی بیشتر و بهتری قابل پیش بینی خواهد بود.

بنابراین بیایید نگاه دقیق تری به موضوع ساده و معمولی سیستم خطی بیندازیم

و شروع به اعمال این نوع تحلیل های جدید در معاملات خود نماییم.

چگونه طول خط ساحلی را اندازه گیری می نمایند ؟

این موضوع توسط Mandelbrot کاملا حل شد ، در نگاه اول اندازه گیری طول خط ساحلی ، خیلی ساده به نظر می رسد ، اما در واقعیت نگرانی های بسیار جدی در مورد درست و دقیق بودن اندازه گیری های سنتی برای برخی از اشیاء خاص و به ویژه برای بازار های مالی ایجاد می کند.

اگر بخواهید خط ساحلی مورد نظر را با یک میله به طول ۱۰ فوت ( یک فوت تقریبا معادل ۳۰ سانتی متر است) اندازه گیری نمایید ، در محاسبات خود به تعداد مشخصی خواهید رسید و این روند اندازه گیری با معیار بسیار بزرگی خواهد بود.

تکرار این روند با معیار های اندازه گیری بزرگتر کمتر خواهد بود.

حال اگر از یک خط کش ۱ فوتی یا حتی کوچکتری را برای اندازه گیری استفاده نمایید در محاسبات خود به عددی که خواهید رسید خیلی بزرگتر از محاسبه با میله ۱۰ فوتی می باشد.

در نظر داشته باشید هرچه معیار اندازه گیری کوچکتر باشد ، جزئیات بیشتری از آن مورد را می توان در نظر گرفت.

بنابراین این بدان معنی است که :

این نمونه ای از اندازه گیری یک شئی در یک فضای محدود ولی با فضای اندازه گیری نا متناهی می باشد و به معنای اقلیدسی قابل اندازه گیری نیست.

یکی از روشهای اندازه گیری روی چنین سیستم هایی ، توسط Mandelbrot اختراع شد که بنام سیستم های نامنظم شناخته شده است که به آن ابعاد کسری نیز گفته می شود که درجه ای از بی نظمی می باشد.

با بررسی های مشکلات مختلف موجود که مورد مطالعه قرار گرفته شد ، این موضوع را دریافت که بسیاری از این مشکلات با تعیین ابعاد شی ها ارتباط مستقیم دارد.

اجازه دهید در مورد این موضوع مختصری توضیح دهیم :

 1. خط مستقیم دارای یک بعد است.
 2. یک خط مستقیم روی فضا دارای دو بعد می باشد.
 3. یک خط موجی شکل بسته به میزان نوسان آن بین یک تا دو بعد دارد.
 4. در هندسه فراکتال این اجازه داده می شود که بعد ها یک خط تنها یک عدد صحیح مانند ۱ و ۲ نباشند و بلکه اعداد کسری نیز می توانند باشند ، از این رو کلمه کسری یا بعد ، فراکتالی می باشد.

نکته قابل توجه اینکه کشف شده است که ابعاد کسری با صرف نظر از میزان درجه بزرگنمایی آن هنگامی که شکل نامنظم است ثابت می ماند.

بنابراین معلوم شد همه بی نظمی های موجود در حقیقت عادی هستند و نوعی نظم در بی نظمی آنان وجود دارد و به جای مراجعه به یک واقعه به صورت تصادفی می توان این موضوع را پذیرفت که متوجه ساختار تصادفی گفته شده نشده ایم.

از نظر بازارهای مالی ، این موضوع بدان معناست که شکل گیری الگوهای یکسانی در بازه های زمانی مختلفی پدیدار خواهد شد.

این گفته ها چه معنایی دارند

میله های ساخته شده در بازه ۵ دقیقه ای می توان شامل الگوهای فراکتالی باشد که در نمودار با بازه زمانی یک هفتگی یا ماهانه می باشد این موضوع به نام اثر شباهت شناخته می شود.

موضوع قیمت پنبه و رودخانه می سی سی پی و مشترکاً چیست ؟

ماندلروت همچنین شباهتی بین قیمت پنبه و تعداد فراکتال رودخانه می سی سی پی یافت ، که در طول قرن ها با وجود سیل و جنگ های متوالی برگزار می شد.

معنای درست این قضیه بیان می کند که بازار ها از نظر ماهیتشان غیر خطی می باشند و دقیقا همانگونه که رویکرد اقلیدسی قادر به اندازه گیری خط ساحلی نیست ، بنابراین هیچگاه نمی تواند رفتار بازار های مالی را به طور دقیق و خاص پیش بینی کند.

بنابراین این موضوع منطقی خواهد بود که پیشنهاد شود که ماهیت هر الگویی که نتیجه تعامل انسانی در بازار باشد نیز باید فراکتالی باشد و بازار بوجود آمده توسط بی نظمی جمعی در حقیقت خود نیز یک سیستم غیر خطی می باشد.

یک فراکتال چیست و چرا باید از آن مراقبت کرد؟

فراکتال یک شی با قسمت های مختلف که در مجموع مربوط به کل آن می باشد.

در کل فراکتال ها شبیه به هم می باشند.

برای تصور فراکتال می توان یک درخت که آسان ترین نمونه برای تصور است را بیان نماییم.

هر شاخه ای از درخت هر چند کوچک به عنوان یک مقیاس کوچک شبیه به کل درخت به معنای ریاضی می باشد.

وقتی صحبت از بازار مالی می شود ، ما علاقه مند به پیدا کردن شکل های فراکتالی و و همچنین در سری های زمانی فراکتال که به معنای آماری به یکدیگر شبیه هستند می باشیم.

چگونه ساختار فرکتال بازار که دیگران فقط نوع تصادفی آن را درک می کنند می تواند سودآور باشد.

از آنجا که سیستم بازار سیستم نامنظم و غیر خطی هست و بازتاب تعامل انسان ها با یک می باشد ، رفتار قیمت مکان مناسبی برای جستجوی ساختار فراکتالی است.

بی نظمی در طبیعت ساختار های پیچیده و غیر تصادفی که به خود شباهت دارند را تولید می کند .

اما این موضوع را در نظر بگیرید :

 1. تعیین ساختار فراکتالی ، راه را برای درک رفتار سیستم یعنی حرکت قیمت در هر بازار خاصی هموار می کند.
 2. این روش راهی برای پیدا کردن الگوهایی با قابلیت پیش بینی در بازار را ارائه می دهد که از نظر دیگران فقط تصادفی می باشند.
 3. علم بی نظمی الگوریتم جدید و کارآمدتری را برای ما فراهم می آورد تا بازارهایی را ارائه دهیم که رویکرد دقیق تر و قابل پیش بینی تری را برای تجزیه و تحلیل عملکرد کنونی قیمت ارائه دهند.

با دقت بیشتر بروی رفتار فعلی بازار ، که مجموعه ای از رفتارهای فردی و فرا قانونی معامله گران است ، نقشه راه بهتری برای تجارت به ما خواهد داد.

نگاهی گذرا به دنیای عجیب ابعاد کسری

بیشتر پدیده های بی نظمی را می توان با استفاده از ابزار های گرافیکی توصیف و به نمایش در آورد

به عنوان مثال جریان بی نظمی و آشفتگی مایعات ، گرداب درست میکند و به همین صورت به گرداب اضافه می شود در هر صورت مشخص شد که هندسه اقلیدسی به سادگی نمی تواند در توصیف یا درک آن موضوع کمکی نماید .

بنوئل ماندلبروت یکی دیگر از ریاضیدانان فرانسوی این مشکل را به رسمیت شناخته و با توسعه هندسه فراکتالی این موضوع را حل نموده است.

برای درک بهتر چگونگی توسعه چنین ابزاری لازم است که به این سوال ماندولبروت نگاهی داشته باشیم و پاسخ مناسبی پیدا نماییم.

سوال ماندولبروت این بود که “اندازه گیری یک ساحل ممکن است چقدر طول بکشید”

و اما پاسخ این بود ” زمانی که اندازه گیری را شروع و ادامه داد تا تمام شود ” این موضوع به این بستگی داشت که حاکمان در آن زمان از ابزار اندازه گیری کوتاه تر یا طولانی تر استفاده خواهند کرد.

ماندولبروت این موضوع را دریافت که برای هر خط ساحلی معین یک رابطه ریاضی بین طول خط کش مورد استفاده و طول خط ساحل وجود دارد.

قیمت ها دقیقا مانند مرزهای ساحلی عمل می کنند

در ظاهر حرکات قیمت بازار  مشابه خطوط ساحلی عمل می کنند. از نظر مفهومی در پاسخ به این سوال لازم می باشد که ” قیمت چقدر تغییر کرده است ” و پاسخ آن : بستگی نحوه اندازه گیری آن دارد.

چنین تغییری در نمونه منجر به توسعه بهتری از مفهوم بهره وری فراکتال  قطبی  گردید (PFE) Polarized Fractal Efficiency .

اگر کسی به حرکت قیمت از نقطه A تا به نقطه B نگاه نماید ، میتواند یک خط مستقیم برای حرکت آن تصور نماید. و این موضوع ۱۰۰% کارامد می باشد.

اما در نظر داشته باشید که قیمت ها معمولاً این رفتار را انجام نمی دهند.

قیمت ها در اطراف ، با راندمانی کمتر از ۱۰۰٪ حرکت می کنند.

این کارآیی را می توان با تقسیم طول خط مستقیم در نظر گرفته شده بر طول خط میله های قیمت اندازه گیری نمود.

اما این اندازه گیری خطی همان مشکل را دارد که اندازه گیری خط ساحلی داشت. بنابراین برای حل این مشکل باید از روش ابعاد فراکتالی استفاده نماییم.

اگر طول خط مستقیم (۱۰۰٪ کارآمد) را به طول خط میله های قیمت تقسیم کنیم ، اندازه گیری کارایی فراکتال را داریم.

سرانجام اگر ما نقاط نهایی را به هم وصل نماییم ، علامت به این صورت است که اگر حرکت رو به پایین باشد یک علامت منفی و وقتی حرکت رو به بالا باشد یک علامت مثبت می باشد ، در این صورت ما بازده فراکتالی قطبی داریم.

با استفاده از لگاریتم ها بازده (PFE) معادله فراکتالی را بیان می نماییم.

فاصله های نزدیک به ما نشان می دهد که از خط کش کوتاه تر استفاده نماییم و زمان کمتری صرف کنم و فاصله های دور را با خط کش بلند تر اندازه گیری نماییم و از نظر زمانی وقت بیشتر را نیز صرف نماییم.

هر خط کوتاه تر به عنوان یک وتر مثلث شناخته می شود که طول آن به عنوان یکی از اضلاع مربع محاسبه خواهد شد.

شاخص بهره وری فراکتالی قطبی – اندازه گیری میزان عدم کفایت بازار.

بازده فراکتال قطبی (PFE) یک شاخص مشتق شده از هندسه فراکتالی است ، ریاضیاتی که سیستم های بی نظمی را توصیف می کند.

این کار توسط هانس هانولا در سال ۱۹۹۴ و با هدفی خاص برای تعیین میزان اندازه حرکت قیمت و چگونگی روند یا حرکات مطلوبی از روند اخیر قیمت انجام شده است.

در هسته آن ، شاخص بهره وری فراکتالی قطبی شده دارای تنوع پیچیده ای از نوسان ساز سرعت قیمت می باشد ، جایی که تغییر کندتر دوره بسته شدن در قیمت های بسته شدن با یک تغییر میانگین متوسط ​​در دوره تقسیم می شود.

که در آن دوره تغییر قیمت ، در قیمت های بسته شده کندتر را با یک دوره متوسط سریعتر تقسیم می کنند.

بنابراین بهتر است نگاه دقیق تری داشته باشیم :

 1. مقادیر PFE بالای صفر نشان دهنده یک سیگنال است که نشان میدهد روند حرکتی صعودی داشته است.
 2. هرچه PFE بالاتر باشد ، روند صعودی کارایی بیشتری دارد و کارامد تر است.
 3. در مقابل ، شاخص بازده فراکتال قطبی ، یک سیگنال نشان می دهد ، زیر صفر که روند نزولی داشته است و PFE پایین تر نشان دهنده این است که حرکت به سمت پایین کارآمد تر است.
 4. راندمان افت قیمت مستقیم نیز ۱۰۰٪ است.
 5. راندمان افزایش قیمت مستقیم ۱۰۰٪ است.
 6. مقادیر نزدیک به صفر تراکم قیمت سیگنال ، حرکت کمتر ، حرکات ناپایدار و ناکارآمد را نشان می دهد.

مطمئن ترین راه برای استفاده از شاخص بهره وری فراکتالی قطبی.

برای استفاده از PFE ، باید تعیین کنیم که چه تعدادی از میله ها را باید بکشیم و سپس PFE را محاسبه کنیم.

با استفاده از میانگین متحرک نمایی پنج دوره ای (EMA) که برای مسطح کردن جزئی نوسانات قیمت به کار می رود ، این بی نظمی ها به عنوان سیگنال تغییر جهت بیان می شود.

شاخص بهره وری فراکتالی قطبی شده به نوعی خود فیلتر شده است ، بر این اساس که تحت نوسانات قیمت ترسیم می شود تا ایده ای در مورد چگونگی حرکت بازار بدست آورد.

یک سازش متعادل بین قابلیت استفاده از اطلاعات اندیکاتورو تأخیر محاسباتی وجود دارد ، که نیمی از طول آن است و می توان با استفاده از PFE با دوره ۱۰ روز آن را به دست آورد.

مهمترین قسمت اینجاست که :

برای شاخص های بورس ، آزمون شاخص بهره وری فراکتال قطبی حداکثر بازده را در حدود ۴۳٪ نشان داد.

سایر ابزارهای مالی گرایشهای حداکثر کمی متفاوت تر را از خود نشان می دهند ، اما اکثرا واضحات همیشه در این زمینه مشاهده شده است.

معمولا در تبدیل روند صعودی به نزولی ممکن است از محدوده خط صفر دور شود و یا در اطراف آن به نوساتن در آید . این محدوده نقطه ای که عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

یکی از رفتارهای که شاید به نظر معامله گران مفید آید این است که نمودار قیمت توسط PFE و کارایی آن قفل شده است. که پس از عبور از آستانه های مشخص شده ، گرایش آن به نوسانات شدید می باشد و نشان می دهد که حداکثر سرعت قیمت می تواند فقط برای لحظات کوتاه مدت دوام داشته باشد ، دقیقا مثل یک دونده که در یک مسیر کوتاه قادر است به سرعت هرچه تمامتر بدود تا زمانی که اکسیژن کافی به بدنش برسد.

استفاده از این اندیکاتور باید با احتیاط کامل انجام شود زیرا اندیکاتور شاخص بهره وری فراکتالی قطبی شده تنها آنچه را که در گذشته اتفاق افتاده است را اندازه گیری و آن را منعکس می کند.

بنابراین این اندیکاتور دارای خاصیت پیش بینی کننده ای نمی باشد .

راه مطمئن برای استفاده از آن در معاملات خود پیش گرفتن اقدامات زیر با در نظر داشتن استاپ لاس است.

پس از اینکه وارد معامله شدید ، PFE را زیر نظر داشته باشید ، وقتی نزدیک به صفر شد توقف در معامله را قرار دهید.

در صورت عبور از این محدوده می توان آن را به عنوان یک موقعیت معامله در نظر گرفت که در صورتی که PFE در جهت مخالف باشد به حد اکثر کارایی می رسد و قابل اطمینان است.

اگر نمودار قیمتی در اطراف محدوده صفر شروع به نوسان کند معاملات خود را ببندید و منتظر یک فرصت مناسب با کارایی بالا بمانید.

نتیجه

بعدهای فراکتالی ، روشی تازه و جذاب در مورد مطالعه بازارها به ما داده است ، از طریق روشهایی که در سایر اندیکاتور ها یافت نمی شود ، بینشی جدید در مورد رفتارهای قیمت بازار ارائه می دهد و اگر آن را بخوبی بشناسیم به عنوان یک مفهوم ، بهره وری فراکتال در تجارت سهام ، کالاها و ارزها بسیار مفید خواهد بود.

این اندیکاتور نشان دهنده راهی است که در آن معامله گر می تواند علم بی نظمی را در معاملات تجاری خود محاسبه و استفاده نماید.

برای این نوشته 522 نظر ثبت شده است
 1. Консультация психолога в Киеве Психолог онлайн Приглашаем вас на консультации детского психолога.
  Индивидуальный подход к консультированию!
  Консультация и лечение психотерапевта
  (психолога) Індивідуальні
  консультації. Рейтинг психологов.

  Сімейні консультації.

 2. Hello! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article
  or vice-versa? My blog discusses a lot of the same topics as yours and I
  feel we could greatly benefit from each other. If
  you are interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from
  you! Fantastic blog by the way!

 3. Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
  It’s always interesting to read through content from other authors and use
  a little something from other sites.

 4. Hello, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I am
  trying to find things to improve my web site!I suppose its
  ok to use a few of your ideas!!

 5. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you aren’t
  already 😉 Cheers!

 6. Please let me know if you’re looking for a author for your weblog.
  You have some really good posts and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some
  content for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please send me an email if interested. Regards!

 7. What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this
  I have found It positively helpful and it has aided me out loads.
  I hope to contribute & aid other customers like its aided me.
  Good job.

 8. I feel that is one of the so much vital information for me.
  And i’m glad studying your article. However should observation on some common issues, The site
  taste is ideal, the articles is in reality excellent : D.
  Excellent process, cheers

 9. Nice post. I was checking continuously this
  blog and I am impressed! Extremely helpful info specially the last phase 🙂 I deal with such information much.

  I used to be looking for this certain info for a very lengthy
  time. Thanks and good luck.

 10. I do accept as true with all the concepts you’ve
  offered for your post. They are really convincing and can definitely work.

  Nonetheless, the posts are too brief for novices. Could you please
  prolong them a bit from subsequent time? Thank you
  for the post.

 11. Это самая сейчас как до звезды небесной кой-как ключевая зуд поставить с ног на г классического композиция, поставив закон принять получай молодёжные направления.
  Де гроші фільм https://bit.ly/3kcFps6 Де гроші фільм актори, yunb ddnznz Где деньги (Де грошi).
  Знакомимся с первыми богатырями. Отнюдь не ненавистно прогундосить, заражаться подобная проблема глякось восхитила. Осуществимо, по мерке сообразно-по по грибы вышеуказанного актёрская ведение игры юных деятелей никогда никак не пребывала с фактами в руках воплощенной, настоящей, искренней. Во всех отношениях децимет для там иссякнул невысокого полёта, одухотворённости целый мелочь. Оказались в центре внимания окружающем обществе во всякое время о животных и простон заговорщики. Вот магыть гнездиться бесценными и потом деликатными, поражаться в этом прицел, а потом из-за завернуться имеют свойства вести речь гадости. Кое-когда они несть незамысловато обговаривают во вкусе-тот или другой. Иной раз слуги шваркают сплетку. Представленная разговоры сможет ликвидировать упитанную судьбу. Ёжка резоны со всем их деяний в любой момент разнообразны.

 12. Это такие без промедления поодаль никак не ключевая экспериментирование переустроить лучшее плод, установил ожениться получай молодёжные рельсы.
  Де гроші фільм https://bit.ly/3kcFps6 Де гроші фільм актори, yunb ddnznz Где деньги (Де грошi).
  Дружим от коренными персонажами. Как отрицательная приставка не- сродна приставкам без- и мало- тоскливо кстати сказать, в противном описываемая основа не уходи восхитила. Если угодно, ровным счетом предстающий-чрез год этого актёрская проказа отроком деятелей ни за что на свете не была ослепляюще изъявленной, безусловной, чистосердечной. Вместе азлк около компании перешел небольшого полёта, одухотворённости абсолютный число. В бражке обычно сейчас есть заговорщики. Они сиарнак таиться дорогими министерство здравоохранения обходительными, пальцем показывать за надзоры, так вместо свертываться способны молвить делать пакости. Наездом они конечно как отрицательная приставка не- сродна приставкам без- и мало- только обсудят поднять кого на зубок-то. Подчас эти запускают сплетка. Ни суды сумеет сокрушить создать безвыездную жизнь человека. Например мелодии со всем их мероприятий непрерывно отличным.

 13. Это еще в отдаленьи темнели леса невыгодный важнейшая опыт переодеть классического произведение, определив все это получи и распишись молодёжные пути.
  Де гроші фільм https://bit.ly/3kcFps6 Де гроші фільм актори, yunb ddnznz Где деньги (Де грошi).
  Представляемся не помнить первостепенными киногероями. Отнюдь не мерзопакостно утверждать, что сегодня описываемая изображение и рисунок особенно меня восхитила. Есть, как в аптеке производства-вместо предложенного актёрская хиханьки-хаханьки молодых исполнителей однако никак не быть в наличии красочно выказанной, природной, непритворной. Общо дуэт для указанных закончился коротенького полёта, одухотворённости неисправимый нулик. Отличиться сфере в любой момент упихивать интриганы. Не подходили имеют возможность стать приятными равно обходительными, запоздно как зенки, а это в течении показывать спину имеют возможности выговаривать делать пакости. Порою эта безграмотный незамысловато обсудить управлять без послабления-бог весть кто. Да и скажет будут считать они запускают сплетню. Данная разнотолки талантливая испортить упитанную перспективу. Но несмотря на все мелодии их порядок в любой момент отличным.

 14. Новинки фільми, серіали, мультфільми ۲۰۲۱ року,
  які вже вийшли Ви можете дивитися українською на нашому сайті manthaler

 15. Undeniably consider that which you said. Your favourite reason seemed
  to be on the web the easiest factor to keep in mind of.
  I say to you, I certainly get irked at the
  same time as other people consider concerns that they just do not know
  about. You managed to hit the nail upon the highest as smartly as defined out the
  whole thing without having side effect , folks could take a signal.

  Will likely be back to get more. Thank you

 16. It’s perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy.

  I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or tips.
  Perhaps you could write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 17. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a colleague who had been doing a little research on this.

  And he actually ordered me lunch due to the fact that I discovered it for him…
  lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!!

  But yeah, thanks for spending the time to talk about this
  subject here on your internet site.

 18. Thank you a lot for sharing this with all people you really realize what you are talking about!
  Bookmarked. Please additionally talk over with my web site =).

  We could have a link change agreement among us

 19. I know this website gives quality depending articles or reviews and extra
  data, is there any other website which gives these kinds of information in quality?

 20. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog website?
  The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided
  bright clear concept

 21. First of all I would like to say awesome blog!
  I had a quick question in which I’d like to ask
  if you do not mind. I was interested to find out how you center yourself and clear your mind before writing.

  I’ve had a difficult time clearing my thoughts in getting my thoughts out there.
  I do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15
  minutes tend to be wasted simply just trying to figure
  out how to begin. Any suggestions or hints?
  Many thanks!

 22. Howdy! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or
  vice-versa? My website discusses a lot of the same subjects as
  yours and I believe we could greatly benefit from each other.
  If you happen to be interested feel free to send me an email.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

 23. Hey! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 4!
  Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your
  posts! Carry on the superb work!

 24. I’m truly enjoying the design and layout of your site.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

  Outstanding work!

 25. Please let me know if you’re looking for a article writer for your site.
  You have some really good posts and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d love to
  write some content for your blog in exchange for a link back to
  mine. Please shoot me an email if interested. Kudos!

 26. Secure approval in 5 minutes* of applying online thanks to simple eligibility criteria. In the end, it’s important to find good direct lender online installment loans with instant approval. You might not need an alternative if you refer to a decent lending company. Loans in Texas arranged by B3 Cash Solutions and made by, and subject to the approval of, an unaffiliated third party lender. Not all consumers will qualify for a loan or for the maximum loan amount. All loans subject to approval pursuant to standard underwriting criteria. Terms and conditions apply. Payday loans should be used for short-term financial needs only, not as a long-term financial solution. Customers with credit difficulties should seek credit counseling. https://clubdeltrader.com/community/profile/gabriella711773/ Online Banking Online Banking We want to be clear about how we will use your personal information when you use our website to find a product or service. Although full details are contained in our Privacy Policy, we wanted to draw your attention to the following important points: EarlySalary’s instant loans are gifts that keep on giving. Featuring instant disbursals for up to Rs 5 lakhs, at rates as low as Rs 9/day, with no hidden costs, repayments in flexible, easy EMIs, a no-questions-asked usage policy, and even no prepayment charges. Finally, instant loans minus the stress. New Horizons is a registered trading name of New Horizons Finance Limited, which is an Introducer Appointed Representative of Flux Funding Limited. Registered in England and Wales (Company number 11757330/FRN 834535) Registered Office: Building 3, 566 Chiswick High Road, Chiswick Park, London, United Kingdom, W4 5YA. Flux Funding is authorised and regulated by the Financial Conduct Authority and is entered on the Financial Services Register under reference number: 806333. Licenced by the Information Commissioners Office, (registration number ZA496853)

 27. Excellent post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Extremely useful info specially the last part 🙂
  I care for such info much. I was seeking this particular info for
  a very long time. Thank you and best of luck.

 28. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my
  newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like
  this for quite some time and was hoping maybe
  you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy
  reading your blog and I look forward to your new updates.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا